Vienintelis Lietuvos moterų moto klubas – Vėjų Laumės – tradiciškai, paskutinįjį spalio savaitgalį šventė savo gimtadienį.

Nuo ankstesnių, paties įvairiausio formato švenčių ši skyrėsi tuo, jog tai buvo pirmasis apvalus klubo jubiliejus. Vėjų Laumių klubas, nepaisant gyvenime vykstančių pokyčių, gyvuoja jau dešimtus metus ir, matant gausėjantį vairuojančių dailiosios lyties atstovių būrį, sėkmingai gyvuos ir toliau. Juolab, kad prieš keletą metų tarptautiniu tapęs klubas, toliau plečia savo geografiją – be lietuvaičių, latvių ir baltarusių nuo šiol klube bus ir merginų iš Ukrainos. Ir, pasak klubo prezidentės Lapės „tai dar ne pabaiga“.

Beje, be klubo, plečiasi ir paties renginio geografija. Visomis prasmėmis. Jeigu svečiai iš visos Lietuvos, Latvijos ar Baltarusijos jau tapo įprastu dalyku, tai šiemet be ukrainiečių buvo sulaukta ir viešnios iš Suomijos. Kadangi nemažai užsieniečių atvyko dar penktadienį, šiais metais buvo pagalvota ir apie kultūrinę pažintinę programą – šeštadienį jiems buvo aprodytos Aukštadvario apylinkės ir aplankytos įdomiausios šio regiono vietos, o kitą dieną, pasinaudojant tuo, jog paskutinįjį mėnesio sekmadienį didžioji dalis Lietuvos muziejų lankytojus priima nemokamai, pasisvečiuota Trakų pilyje.

Gimtadienio proga pasikeitė ir vakarinė, linksmoji renginio dalis. Be įprastų tokiom progom sveikinimų ir įstabių dovanų, buvo ypatingai daug konkursų ir žaidimų, o kasmet rengiamame labdaros aukcione, kurio metu surinktos lėšos skiriamos sveikatos problemų turintiems vaikams, buvo parduoti jau ne vienas, o net trys objektai. Tai – juvelyro Audriaus Bagočiaus sukurtas išskirtinis pakabukas, Renaldo Dariaus Žilinsko, prie renginio prisidedančio jau šeštus metus, pagamintas suvenyrinis motociklas bei “Olympic Casino ” pasiūlymas – ypatinga šventė kolektyvui. Beje, pastarasis, didžiausias pirkimas, sukėlė daugiausią aistrų – jį laimėję klubai Crazy in the Dark MC ir Uncles MCC, skambant visuotinėms ovacijoms, pramogą… padovanojo šventės kaltininkėms. Dar vienas aukciono išskirtinumas – šiemet vaikučiams iškeliavo beveik 600 eurų. Aišku, geriau būtų, kad tokių aukcionų išvis nereiktų rengti, tačiau kol valdžia tinkamai nesugeba pasirūpinti sveikatos problemų turinčiais mažyliais, smagu, kad atsiranda tuo besirūpinančių žmonių.

Kalbant apie patį jubiliejinį gimtadienį, svečiams, ypač tiems, kurie Lietuvoje ir Vėjų Laumių šventėje lankėsi pirmą kartą, jis tapo ypatingai malonia staigmena. Kita vertus, merginos sau susikūrė papildomų rūpesčių – aukštai kilstelėjus renginio kartelę, nuleisti jos nebeišeis ir kitąmet teks galvoti dar geresnę ir šaunesnę programą. Jau dabar aišku, kad tai nebus lengva, tačiau visi klubo draugai ir svečiai nuoširdžiai tiki, kad augantis merginų kolektyvas su tuo susidoros. O kaip joms tai seksis ir kuo dar bus nustebinti susirinkusieji, pamatysime lygiai po metų – per kitą Vėjų Laumių gimtadienį.