Kilus darbiniam klausimui – iš kokių šalių į Lietuvą atvyksta automobiliai, V.Į. Regitra pateikė išsamų komentarą.

Viena svarbiausių „Regitros“ atliekamų funkcijų yra transporto priemonių registracija, kurios metu išduodamas joms leidimas dalyvauti viešajame eisme. Tam, kad į eismą patektų tik saugios ir legalios transporto priemonės, registracijos metu prašoma pateikti tam tikrus dokumentus, taip pat įmonės darbuotojai tikrina informaciją tarptautinėse ar nacionalinėse duomenų bazėse. Pavyzdžiui: ar automobilis turi galiojančią techninę apžiūrą bei draudimą, ar jis nėra vogtas, ar jo identifikacinis numeris (VIN) nėra suklastotas.

Kalbant apie iš užsienio įvežtų transporto priemonių registraciją, reikalavimai priklauso nuo to, iš kokios šalies yra įvežta transporto priemonė. Kitaip tariant, kokių dokumentų reikės, sprendžiama pagal tai, ar transporto priemonė atkeliavusi iš Europos ekonominei erdvei (EEE) priklausančios valstybės, ar trečiosios šalies.

Jei iš EEE valstybės – tuomet bus reikalingas transporto priemonės registracijos liudijimas (jei ji buvo registruota) arba kitas kilmės dokumentas, taip pat pirkimo-pardavimo sutartis ar kitoks įsigijimą patvirtinantis dokumentas. Be šių dalykų, kaip ir visoms transporto priemonėms, reikės pasirūpinti ir transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu bei technine apžiūra. Beje, iš užsienio įvežtoms transporto priemonėms „Regitroje“ atliekamas tapatumo nustatymas.

Tuo tarpu iš trečiųjų šalių įvežtoms transporto priemonėms be aukščiau įvardytų reikalavimų reikės papildomai pateikti muitinės procedūrų atlikimą patvirtinantį dokumentą bei atitikties įvertinimo dokumentą, kuris patvirtintų, jog įregistruojama transporto priemonė atitinka nacionalinius, t. y. Lietuvos, reikalavimus. Primename, jog įsigijus automobilį iš užsienio, jį savo vardu galima registruoti „Regitros“ padalinyje. Tam, kad būtumėte aptarnauti Jums patogiu laiku, rekomenduojame pasinaudoti išankstinės registracijos paslauga: https://www.regitra.lt/lt/e-paslaugos/isankstine-registracija-priemimui-filiale-5

Daugiausia automobilių įvežama iš Vokietijos

Palyginus su 2017 m., lengvųjų automobilių importas į Lietuvą pernai išaugo apie 9,4 proc. Šalių penketukas, iš kurių daugiausiai į Lietuvą įvežama lengvųjų automobilių, liko nepakitęs:

  1. Vokietija;
  2. Prancūzija;
  3. Belgija;
  4. JAV;
  5. Nyderlandai

Nemažai lengvųjų automobilių įvežama ir iš Italijos, Švedijos bei Danijos. Taip pat praėjusiais metais jų į Lietuvą atkeliavo ir iš tokių retesnių šalių kaip San Marinas, Monakas, Lichtenšteinas, Makedonija, Bahreinas, Andora, Azerbaidžanas, Kuveitas ir kt. Tiesa, tai itin reti atvejai: per 2018 m. iš šių valstybių į Lietuvą atkeliavo vos po kelis automobilius.

Pastebėtina, jog šalis, iš kurios yra įvežama transporto priemonė į Lietuvą, nustatoma pagal registracijos liudijimą išdavusią valstybę.