Ženevos automobilių parodos (GIMS), greičiausiai, nesulauksime ir 2021-ais. Parodą organizuojantis fondas, po šiųmetės parodos atšaukimo, susidūrė su rimtomis finansinėmis problemomis.

Sprendimas – perkelti parodą į kitą laiką, buvo priimtas iki atidarymo likus vos kelioms dienoms, dėl ko Fondas patyrė net 11 mln. Šveicarijos frankų nuostolį.

Sunkiai beišsilaikantis Fondas kreipėsi pagalbos į Ženevos kantono valdžią. Ženevos taryba pasiūlė 16,8 mln. Šveicarijos frankų kreditą, tačiau iškėlė kelias sąlygas. Viena jų – surengti parodą 2021-ais. Tikėtina, padėti jie ryžosi ne tik iš geros valios – GIMS yra didžiausias renginys Šveicarijoje.

2019 m. parodą aplankė daugiau negu 600 000 žmonių ir 10 000 žiniasklaidos atstovų. Ekonominė nauda, kurią gauna Ženevos kantonas, vertinama 200 mln. frankų.

Fondo atstovai su reikalavimu surengti parodą kitąmet nesutiko. Jų nuomone, gamintojai ir tada dar turės kovoti su pandemijos padariniais. Juolab, kad jau dabar dalis parodos dalyvių prašo ją perkelti į 2022-uosius.

Nesutiko ir parodos organizatoriai su sąlyga perduoti jos rengimai kitai įmonei. Tai lėmė, kad siūlomo kredito Fondas atsisakė.