Visi 23 elektromobilių varžybose „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ dalyvaujantys ekipažai, penktadienio rytą startavę iš Europos aikštės šalia Vilniaus miesto savivaldybės, jau artėja finišo link Druskininkuose. 

Galbūt neretam gali susidaryti įspūdis, jog 130 km kelyje jie užtruko pernelyg ilgai. Tačiau varžybų ir šio ateities transporto entuziastai, suskirstyti į dvi klases, buvo priversti rinktis ne trumpiausią kelią į finišą, o priklausomai nuo elektros baterijų talpos įveikti 300 arba 500 kilometrų.

Šeštosiose, iš pagrindų besiskiriančiose nuo anksčiau vykusių, varžybose jų dalyviams suteikta unikali proga pakeliui aplankyti gražiausias Lietuvos vietas ir geriau su jomis susipažinti. Kiekvienam ekipažui pasirinktinai teko užsukti į tris lankytinas vietas.

Ir su baime nežvilgčioti į laikrodį. Mat lankymosi laiką varžybų teisėjai minusuoja iš sugaišto kelyje.

Renginio atidaryme, sveikindama varžybų dalyvius ir organizatorius, turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo rinkos ekspertė Neringa Sutkaitytė akcentavo, jog tai – vienas patrauklesnių renginio bruožų. Mat elektromobiliai varžybų dalyviams padeda atrasti ne tik kelionių džiaugsmą, bet susipažinti su vertingais gamtos, istoriniais ir kitais lankytinais objektais, kurių Lietuvoje išties gausu.

Kai kurie elektromobilių, turinčių per 50 kWh talpos baterijas, ekipažai, kurių laukė 500 km maršrutas, pasižvalgyti nusprendė po turtingą dvarų Ukmergės rajoną. Čia jie aplankė Užugirio dvarą, dar kitaip vadinamą Prezidento Antano Smetonos šeimos vasaros rezidencija, išsamiau susipažino su Taujėnų ir Krikštėnų dvarais ir jų istorija.

Nemažai dėmesio susilaukė ir arčiau Druskininkų esantys Merkinės apžvalgos bokštas ir garsioji piramidė, Raudondvario pilis ir kiti lankytini objektai.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos