Finišavo Dakaro ralio maratonas. Trumpiausiu turėjęs būti 12-asis etapas „Agrorodeo“ komandai tapo pačiu sudėtingiausiu: akmenynuose išlaužę ratą Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2-iems minutėms iki laiko limito pabaigos.

Paskutinis, 12-asis Dakaro ralio etapas buvo pats trumpiausias. Organizatoriai jį sutrumpino iki 167 km. Tačiau „Agrorodeo“ ekipa jame praleido ilgiausiai. Lenktynininkas Vaidotas Žala sako, kad jam tai buvo prasčiausia diena Dakare, tačiau džiaugėsi, kad galiausiai pasiekė finišą.

„Pylėm visu greičiu į krūvą akmenų. Buvo labai greita sekcija ir joje didelė akmenų krūva. Skridom, nuplyšo priekinis dešinys ratas“, – trumpai situaciją paaiškino V. Žala.

Automobilio pažeidimai buvo itin stiprūs. Sulaužyta visa priekinė pakaba, vairo kolonėlė. Tiek reikiamų detalių lietuviai savo automobilyje neturėjo, tad teko laukti atsargines „MINI“ automobilių dalis lenktynėse gabenančio sunkvežimio. Kol jo laukė, Vaidotas su Sauliumi išsiardė pažeistas detales. Po kurio laiko padėti „Agrorodeo“ komandai sustojo Alberto Herrero sunkvežimio ekipažas. Ispanai pakeitė vairo kolonėlę, Vaidotas su Sauliumi visą dešinės pusės važiuoklę: abi šakes, traukę, pusašį.

„Tie paskutiniai kilometrai iki finišo… Sauliui nebeveikė vaistai, labai kentėjo, įveikėme juos važiuodami gal 30 km/val. greičiu. Taip kenčiančio Sauliaus dar nemačiau gyvenime“, – sakė V. Žala.

Skausmų kankinamas Saulius Jurgelėnas po finišo neturėjo jėgų kalbėti.

„Agrorodeo“ ekipa paskutiniame greičio ruože praleido 6 val. 21 min. ir 10 sek. Nuo etapo nugalėtojo Nassero Al-Attyos ji atsiliko 5 val. 23 min. 40 sek. ir buvo klasifikuoti paskutinėje 62-oje vietoje.

Negana to, kad būtų užskaitytas Dakaro ralio finišas, įveikti paskutinį greičio ruožą nepakanka. Medaliai įteikiami tik tiems, kurie kerta finišo arką. Ir kiekviename šio maratono etape dalyviai privalo tilpti į tam tikrą laiko normą. „Agrorodeo“ komanda į finišą atvažiavo likus 2 minutėms iki jį uždarant.

2020-ųjų metų Dakaro ralį automobilių įskaitoje laimėjo Carloso Sainzo ir Lucaso Cruzo ekipažas, vairavęs „MINI“ bagį. Jie trasoje iš viso užtruko kiek mažiau nei 50 valandų. Nasseras Al-Attyah – antroje vietoje. Trečias – Stephanas Peterhanselis.

Aukščiausią poziciją iš lietuvių paskutinę dieną iškovojo Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro. Dvyliktame greičio ruože jie buvo 19-ti. Galutinėje įskaitoje nuo lyderio atsilikę 7 val. 5 min jie kilstelėjo į 15-ą vietą. Aukštyn pakilo ir 22-oje pozicijoje penktadienį finišavęs Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Jie – 20-ti.

Po avarijos ir ilgai užtrukusio remonto paskutinę dieną „Agrorodeo“ ekipažas galutinėje įskaitoje iš 15-os vietos nukrito į 26-tą.

„Džiaugiamės, kad bent finišą pasiekėme. Turėjom sėkmės kreditą, ir matyt, paklojom jį per pirmąją dieną. Nuo to laiko viskas ėjosi tik sunkyn. Bet visada po tamsaus periodo kažkada ateina šviesus. Tai dabar lauksim šviesaus meto“, – po finišo mąstė Vaidotas Žala.

Gintas Petrus su Tomu Jančiu Dakaro lenktynes užbaigė užimdami 42-ą vietą paskutiniame greičio ruože. Bendroje įskaitoje jie 40-ti.

Motociklų įskaitoje Dakaro ralį laimėjo amerikietis Ricky Barbec. Arūnas Gelažninkas paskutiniame etape parodė 37-tą rezultatą. Bendroje įskaitoje po 12 etapų jis 30-as.

Greičiausias su keturračiu motociklu buvo lenktynininkas iš Čilės Ignacio Casale. Visais ratais varomų bagių (SSV) įskaitoje pergalę šventė amerikiečiai Casey Currie ir Sean Berriman. Sunkvežimių kategorijoje nugalėjo rusai Andrėjus Karginovas, Andrėjus Mokijevas ir Igoris Leonovas.