Itin pažangioje „Renault“ Mobežo gamykloje, dalyvaujant Prancūzijos prezidentui Emanueliui Makronui, „Renault-Nissan-Mitsubishi“ aljanso valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Carlosas Ghosnas paskelbė apie naujas investicijas ir lengvųjų komercinių automobilių gamybos Mobežo ir Sanduvilio (Prancūzija) gamyklose plėtrą.

Numatoma, kad iki strateginio „Alliance 2022“ plano pabaigos Aljanso pajamos dvigubės iki 10 mlrd. eurų, o siekiant šio tikslo „Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi Motors“ plės gamybą, naudodami bendras platformas ir gamybos vietas.

„Renault“ patirtis gaminant lengvuosius komercinius automobilius yra varančioji Aljanso jėga, kuri bus naudinga visiems mūsų klientams. Mobežo ir Sanduvilio gamyklos yra geriausias pasirinkimas, kadangi čia sukaupta didžiausia patirtis ir jose gamybai galima naudoti bendras platformas. Šiemet „Renault“ grupė paskelbė, kad didindama elektromobilių ir lengvojo komercinio transporto gamybą, Prancūzijoje investuos 1,4 mlrd. eurų,“ – pristatymo metu sakė Carlosas Ghosnas.

Mobežo gamykloje, kuri vertinama kaip viena efektyviausių visoje Prancūzijoje, bus gaminami naujos kartos „Renault Kangoo“ šeimos automobiliai, kurių dalis bus varomi vien tik elektra. Iš viso per penkerius metus į „Kangoo“ gamybą „Renault“ investuos 450 mln. eurų, o 2019 m. papildomai bus įdarbinta 200 darbuotojų.

Taip pat čia nuo 2019 m. vidurio, naudojant dabartinės kartos „Renault Kangoo“ platformą, bus pradėtas gaminti mažas „Nissan NV250“ furgonas. Be to, šioje gamykloje „Renault“ gamins lengvuosius „Mercedes Citan“ komercinius automobilius, taip įtvirtinant Aljanso ir „Daimler“ kompanijų bendradarbiavimą.

„Renault“ Sanduvilio gamykloje, naudojant „Renault Trafic“ platformą, bus gaminami „Mitsubishi Motors“ automobiliai, skirti Australijos ir Naujosios Zelandijos rinkoms.