Nors elektromobilių varžybų „Charge it on! Vilnius – Palanga“ nugalėtojai ir prizininkai paaiškės tik gegužės 3-osios vakarą, jiems skirti trofėjai jau laukia laureatų.

„Šios vienintelės Lietuvoje, o kartu ir Baltijos šalyse, lenktynės – jau penktosios paeiliui. Taigi, pirmas mažasis renginio jubiliejus, – sako pagrindinis idėjos autorius ir renginio organizatorius Darius Grinbergas. – Ta proga nugalėtojams ir prizininkams pagaminti originalūs prizai, ilgam priminsiantys varžybų aistras ir laimėjimo džiaugsmą“.

Kam jie atiteks, dar nežinia, tačiau dėl ko verta pakovoti, žinoti neprošal.  

Pagrindinių prizų, kuriais šį penktadienį bus pagerbti varžybų abiejų klasių nugalėtojai ir prizininkai, gamyba buvo patikėta UAB „Technical Insulation Services” meistrams.

Varžybų nugalėtojams atiteksiantys unikalūs pagrindiniai prizai – vandens srove iš aliuminio išpjauti skirtingų dydžių elektromobilio simboliai. Varžybų nugalėtojams bus įteikti 420X300 mm dydžio apdovanojimai, o prizininkams – kiek mažesni.

„Neabejoju, kad žymiai maloniau šiuos prizus gauti, nei juos gaminti, – sako prizų kūrėjas, įmonės inžinierius Vytautas Vitkauskas. – Tai darbui imli kūryba, reikalaujanti nemažai kruopštaus rankų triūso, tačiau varžybų trofėjai atrodo tikrai patraukliai ir, neabejoju, bus geidžiami“.

Įmonės pagrindinė veikla – ventiliacinės sistemos ir įvairių smulkių ir vidutinių metalo konstrukcijų gamyba iš juodo, nerūdijančio plienų ir spalvotų metalų, tačiau radę galimybių meistrai kartais neatsisako padirbėti ir prie tokių užsakymų, kaip šiuo atveju prizų gamyba.

Neeilinę dovaną varžybų nugalėtojams paruošė ir Elektros tinklų, elektrifikacijos produktų, pramonės automatizavimo bei robotų ir pavarų novatoriškų technologijų lyderė ABB, savo veiklą Lietuvoje pradėjusi 1992 metais.

Greičiausią ekipažą ABB pradžiugins elektromobilių įkrovimo stotele „EV Lunic B“, puikiai tinkančia namams ar biurui.

„Solitek“ – saulės modulių gamintojas Vilniuje, visoje šalyje įrenginėjantis saulės elektrines, specialiu prizu apdovanos ekonomiškiausiąjį ir taip labai ekonomiškų varžybų ekipažą.

Vakarų Lietuvos mažmeninės buities technikos ir elektronikos prekybos lyderė „Technorama“ specialiu savo prizu pagerbs varžybų elektromobiliais iki 50 kWh klasės nugalėtojus.

Beje, „Technorama“ finiše Palangoje įrengs ir bandymų vietą, kur kiekvienas atėjęs žiūrovas galės išbandyti naujausius elektrinius paspirtukus ir čia pat palyginti jų savybes.

„Charge it on! Vilnius – Palanga“ – tai ne varžybos dėl kiekvienos sekundės, dėl kiekvieno greičiau įveikto metro. Tai ir savotiška atrakcija, žavinti praeivius, patraukli besidomintiems šia neabejotinai ateities transporto rūšimi.

Tad bendrovės „Fakto auto“ įsteigta taurė artistiškiausiam ekipažui – akivaizdus liudijimas, jog šios varžybos bus tikrai spalvingos.

Visose varžytuvėse, ar sporto, ar kitose, yra viena, bene apmaudžiausia vieta, tenkanti visai šalia nugalėtojų pakylos. Kad užėmę ketvirtąją vietą pernelyg nenusimintų, UAB „Eco Driving“ abiejų klasių dalyviams, užėmusiems ketvirtąsias vietas, skiria specialias dovanas.  

„Tai efektyvaus vairavimo mokymai. Vos per 1,5 val. kartu su patyrusiu vairavimo treneriu mokymų dalyvis pakoreguos savo vairavimo stilių ir atras neišnaudojamus rezervus vairuoti ne tik ekonomiškiau, bet ir saugiau. O kitąmet finišuos gal ir pirmas!”- sako „Eco Driving” atstovė Vaida Balčiūnienė.

O daugiausia prizų penktadienį iš Palangos išsiveš vaikai, irgi tradicinių, ERGO vaikų elektromobilių varžytuvių, kurios ir vainikuos didžiąsias elektromobilių varžybas, dalyviai. Berniukai ir mergaitės specialiai įrengtoje „drag“ ir slalomo trasose rungsis dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo ir gausių prizų, kurios įsteigė ne vien mažųjų varžytuves remianti draudimo kompanija ERGO.

ERGO apdraus visus vaikų elektromobilių varžybų dalyvius civilinės atsakomybės draudimu. Beje, į ERGO vaikų elektromobilių varžybas, kurios vyks gegužės 3 d. nuo 16.00 iki 19.00 val. Jūratės ir Kastyčio skvere Palangoje, dar galima registruotis puslapyje www.minidrag.lt

Dovanėles visiems dalyviams paskyrė ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.