Moto sezonas oficialiai atidarytas maždaug prieš mėnesį.

Keliuose, greta įprasto automobilių srauto, galima išvysti ir greitesnių ar lėtesnių dviračių transporto priemonių, tačiau praktika rodo, kad ne visi automobilistai prisimena, jog motociklininkai ir motorolerių vairuotojai yra tokie pat lygiaverčiai eismo dalyviai.

Nenorint nieko smerkti ar pamokslauti tiesiog priminsime keletą elementarių elgesio keliuose taisyklių, kurios, tikimės, padės išvengti avarijų ir skaudžių netekčių.

Pirma

Važiuojant bet kokiu bendro naudojimo keliu įpraskite karts nuo karto žvilgtelti į visus tris veidrodėlius. Ypač tai aktualu važiuojant magistralėse, kur leistini dideli greičiai. Šis procesas nėra sudėtingas, bet, tikėtina, kad greičiau pastebėsite artėjantį motociklą ir tiksliau apskaičiuosite manevro laiką bei išvengsite susidūrimo su dvirate transporto priemone.

Antra

Visada pradėdami judėti, persirikiuodami ar sukdami įjunkite posūkio signalą. Būtinai. Negalvokite, kad tai – smulkmena. Labai dažnai automobilių ir motociklų susidūrimas įvyksta dėl to, kad automobilio vairuotojai nesivargina rodyti posūkio manevruodami. Beje, jeigu toks susidūrimas įvyks, kaltas liks posūkio neparodęs automobilio vairuotojas.

Trečia

Jeigu iš kiemo ar šalutinio kelio norite įvažiuoti į pagrindinį kelią, tačiau matomumą blogina įvairios kliūtis – stovintys automobiliai, krūmai ar tvoros, neskubėkite „šokti į trasą“. Pamažėl, per du – tris kartus „iškiškite“ savo automobilio priekį, kad motociklininkai, galimai artėjantys prie jūsų, spėtu laiku pastebėti automobilį ir turėtų užtektinai laiko ne tik sumažinti greitį, bet ir signalu perspėti apie savo artėjimą.

Ketvirta

Visada atminkite! Motociklo greitis tik žiūrint iš šalies atrodo mažas. Realybėje jis gerokai didesnis, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu motociklas artėja prie jūsų pagrindiniu keliu, verčiau jį praleiskite. Tikrai neverta mėginti aplinkinių nustebinti savo vairavimo sugebėjimais ar automobilio variklio galia. Toks „jėgos demonstravimas“, gali baigtis labai lidūnai.

Penkta

Stovėdami spūstyje, be būtino reikalo, nedarinėkite durelių. Nors motociklininkams kaip ir negalima manevruoti tarp spūstyje stovinčių automobilių, visgi jie tai ganėtinai dažnai daro. Tokio susidūrimo atveju, greičiausiai, kaltas liks motociklo vairuotojas, tačiau jūs gaišite laiką laukdami policijos, o vėliau – varydami automobilį į servisą. Tikrai to norite?

Šešta

Miestų gatvėse ir kiemuose šiltuoju metu laiku bus apstu mažamečių „baikerių“, lakstančių su motoroleriais. Atminkite tai ir namų kiemuose judėkite neskubėdami, atidžiai dairydamiesi aplinkui. Motoroleris su mažamečiu vairuotoju gali netikėtai pasirodyti iš už bet kurio kampo.

Septinta

Niekada nemėginkite lysti į motociklininkų kolonos vidurį, nors tarpai tarp motociklininkų ir atrodytų dideli. Motociklininkai, puikiai pažinodami savo techniką, važiuoja išlaikydami saugų atstumą, tačiau „svetimkūnio“ įsibrovimas į koloną, tikėtina, taptų ne tik avarijos, bet ir grandininės reakcijos, priežastimi. Palaukite kelias minutes kol kolona pravažiuos ir saugiai tęskite savo kelionę.

Taisyklės paprastos, daugumai puikiai žinomos, tad visa, ko bereikia – įprasti jų laikytis. Tada mūsų miestų gatvės ir užmiesčio keliai visiems taps saugesni.

Gero kelio.