Populiarusis „Dacia“ modelis  buvo patobulintas ir nuo šiol akį traukia dar stilingesne išvaizda bei gali pasigirti papildyta įranga ir visiškai atnaujintu interjeru. Tuo pačiu „Duster“ išsaugojo geriausias savo savybes: erdvumą, puikų pravažumą ir itin patrauklią kainą. „Dacia“, puoselėdama  itin stiprų ryšį su savo vairuotojų bendruomene, naująjį „Duster“ Frankfurto automobilių parodoje pristatė kartu su gausiu ištikimų klientų bei entuziastingų prekės ženklo gerbėjų būriu.

„Naujasis „Duster“ gali pasigirti dar ryškesniais SUV automobilio bruožais, kuriuos pabrėžia visiškai atnaujinta, pabrėžtinai tvirta išorė bei interjeras, kuriame akcentuojamas komfortas ir kokybė. „Duster“ įrangą papildėme aplinkinio vaizdo kamera bei kitomis funkcijomis, palengvinančiomis vairavimą tiek mieste, tiek bekelėje. Naujasis „Duster“ išliko toks pats prieinamas pirkėjams kaip ir anksčiau ir turi viską, ko reikia, norint pritraukti vartotojus bei toliau tęsti šio modelio sėkmės istoriją.“

Naujasis „Duster“ savo nuotykių ieškotojo prigimtį demonstruoja naujais eksterjero dizaino elementais

Automobilio išvaizda – viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios „Duster“ tapo toks populiarus – buvo visiškai atnaujinta: naujasis „Duster“ demonstruoja šiuolaikišką stilių, raumeningą sudėjimą ir išskirtinę asmenybę. Tvirtas „Duster“ charakteris pastebimas tiek išorės, tiek interjero dizaine: jį pabrėžia aiškios ir atletiškos kėbulo linijos, novatoriškas, patobulintas salonas bei dvi naujos kėbulo spalvos „Atacama Orange„ ir „Dune Beige“.

Priekinė dalis

Išraiškingos, skiriamuoju bruožu tapusios naujojo „Duster“ grotelės tęsiasi iki priekinių žibintų, sumontuotų pačiuose priekinės dalies kraštuose, todėl automobilis atrodo platesnis. Naujasis „Duster“ gali pasigirti ir novatorišku, su niekuo nesupainiojamu žibintų dizainu: LED dienos žibintai, vizualiai padalinti į tris dalis. Masyvaus horizontalaus variklio gaubto linijos pabrėžia atkaklų automobilio būdą. Didesnė nei ankstesniame modelyje, matiniu chromu dengta priekinė dugno apsauga patvirtina į nuotykius linkusią „Duster“ asmenybę ir yra atspari įbrėžimams, išlaikydama nepriekaištingą išvaizdą.

Profilis

Lyginant su 2016 metų „Duster“ modeliu, 100 mm toliau nuo vairuotojo esantis ir statesnis priekinis stiklas naujojoje versijoje padidina saloną ir suteikia jam erdvumo. Aukštesnė apatinė langų linija pabrėžia tvirtą ir keleivių saugumą užtikrinantį automobilio sudėjimą. Nauji aliumininiai bagažinės laikikliai pratęsia priekinio stiklo liniją ir sukuria dar dinamiškesnį SUV automobilio profilį. 17 colių skersmens ratai ir iškilios ratų arkos bei juodos spalvos slenksčių apdailos pabrėžia nuotykiams sutverto automobilio charakterį.

Galinė dalis

Naujasis „Duster“ pasižymi plačia ir masyvia galine dalimi, dar labiau tokį įspūdį sustiprina horizontalios linijos. „Dacia“ skiriamasis ženklas, iš keturių kvadratinių šviesos elementų suformuoti užpakaliniai žibintai, pritaikyti ir „Duster“ modeliui – aukštai ir plačiai sumontuoti abipus bagažinės dangčio, jie pabrėžia solidų bei tvirtą „Duster“ sudėjimą. Kaip ir priekyje, galiniame buferyje atsirado platesnė nei ankstesniame modelyje matiniu chromu dengta dugno apsauga.

Naujoviškas interjero dizainas

Ypatingas dėmesys komfortui

Brandyus naujojo „Duster“ interjeras atnaujintas siekiant užtikrinti dar didesnį komfortą ir praktiškumą kasdienėse kelionėse. Status priekinis stiklas sukuria ypatingo erdvumo salone pojūtį, o geresnė garso izoliacija žymiai sumažina aplinkos triukšmą.

Pagrindinę informaciją vairuotojui suteikia naujas, vertikalesnis, S formos prietaisų skydelis, o „MediaNav Evolution“ multimedijos ekranas prietaisų skydelio viduryje sumontuotas aukščiau, užtikrinant itin patogų valdymą. Ypatingas dėmesys skirtas prietaisų skydelio apdailai su matinės spalvos detalėmis.

Kaip ir kituose „Dacia“ modeliuose, naujajame „Duster“ puikuojasi vairas su keturiais stipinais ir „Dacia“ ženkleliu centre, reguliuojama vairo padėtis leidžia kiekvienam vairuotojui įsitaisyti patogiai. Geresnės komplektacijos versijose vairas išsiskiria puikia, malonia liesti ir ilgaamže „Soft Feel“ apdaila. Durelėse sumontuotos tvirtos rankenėlės ir itin malonūs liesti porankiai.

Antrosios kartos „Duster“ sumontuotos naujos konstrukcijos ir dizaino sėdynės, pasižyminčios ypatingu komfortu ir ilgaamžiškumu dėl tankaus užpildo, yra apgaubiančios ir turi puikų kūno palaikymą, be to, lengvai nulenkiamos. 20 mm ilgesnės sėdimosios dalys ir reguliuojamos galvos atramos suteikia papildomo komforto. Vairuotojo sėdynės aukštį galima reguliuoti 60 mm, o kartu su porankiu ir reguliuojama juosmens atrama vairuotojui užtikrinamas visiškas komfortas. Naujojo „Duster“ salonui jaukumo suteikia modernūs trimačio audinio apdygsniuoti sėdynių apmušalai.

Dar didesnis važiavimo komfortas

Keliauti dar niekada nebuvo taip patogu – bendra salone esančių daiktų dėtuvių talpa padidėjo 5,8 litro ir siekia 28,6 litrus. Daugybė lengvai pasiekiamų dėtuvių, įskaitant ir 2,7 l talpos dėtuvę po priekine keleivio sėdyne, pritaikytos kiekvienai kelionei suteikti patogumo ir paprastumo.

Naujojo „Duster“ bagažinės talpa išliko tokia pati kaip ir pirmtako:  445 dm3  versijoje su priekiniais varančiaisiais ratais ir 376 dm3  versijoje su visais keturiais varančiaisiais ratais.

„Norėjome, kad naujasis „Duster“ pirkėjams galėtų pasiūlyti naujausias saugumo ir komforto funkcijas, kurių kituose „Dacia“ modeliuose iki šiol nebuvo. Siekdami išlaikyti tokią pačią prieinamą kainą kaip ir anksčiau, kruopščiai peržiūrėjome galimų technologijų gamą ir susikoncentravome į pačias reikalingiausias. Aplinkinio vaizdo kamera yra itin paprasta naudoti ir puikiai praverčia tiek mieste, tiek važiuojant bekelėje, įdiegta beraktė atrakinimo sistema užtikrina dar didesnį patogumą. Vadovaudamiesi „Dacia“ filosofija, su naujuoju „Duster“ klientams galime pasiūlyti papildytą komforto ir saugumo sistemų visumą ir aukštesnę kokybę už tą pačią prieinamą kainą.“

Vincent Fournier – „Duster“ programos direktorius

Naujasis „Duster“ gali pasigirti gausia įranga, užtikrinančia važiavimo komfortą ir vairavimo malonumą

Naujasis „Duster“ yra pirmasis „Dacia“ modelis, siūlantis automatinę klimato kontrolės sistemą.  Vėsus ar šiltas oras optimaliai tiekiamas į automobilio saloną per penkias vėdinimo angas: 3 skydelio centre ir po vieną šonuose.

Naujasis „Duster“ nuo šiol turi ir beraktę atrakinimo sistemą, ne pirmus metus naudojamą kituose „Groupe Renault“ automobiliuose. Ši sistema automatiškai atrakina dureles, kai vairuotojas prieina prie automobilio, ir jas užrakina (su garsiniu signalu) vairuotojui nueinant. „Start/Stop“ mygtukas leidžia automobilį užvesti net neišsitraukus rakto iš kišenės!

Naujajame „Duster“ siūloma aklosios zonos aptikimo sistema (ang. Blind Spot Warning). Keturi ultragarsiniai jutikliai, sumontuoti automobilio priekinės ir galinės dalių šonuose, aptinka kitas transporto priemones, įskaitant motociklus ir sunkvežimius, atvažiuojančius iš galo ar iš šono. Įspėjamosios šviesos šoniniuose veidrodėliuose perspėja vairuotoją apie galimą pavojų.

Naujasis „Duster“ pasižymi didesniu saugumu dėl tvirtesnio rėmo, naujos sėdynių konstrukcijos, užuolaidinių oro pagalvių ir automatinio priekinių žibintų įjungimo funkcijos. Elektrinis vairo stiprintuvas leidžia itin lengvai manevruoti tiek miesto gatvėse, tiek sunkiai pravažiuojamuose keliuose.

Patobulinta „4×4“ pavara

Tikras SUV kiekvienai dienai

Naujasis „Duster“ išsaugo puikias pravažumo galimybes, pelniusias šiam modeliui milžinišką populiarumą. Nors atrodo itin masyvus, naujasis „Duster“ dydžiu nedaug skiriasi nuo pirmtako: ilgis ir plotis atitinkamai siekia 4,3 m ir 1,8 m. Aukšta, 210 mm prošvaisa, ir 30° užvažiavimo kampas bei 33° nuvažiavimo kampas užtikrina puikų pravažumą.

Naujasis „Duster“ turi itin daug pažangių saugumo sistemų, įskaitant ir aplinkinio vaizdo kamerą. Priekyje, abiejuose šonuose ir galinėje dalyje sumontuotos keturios vaizdo kameros suteikia vairuotojui galimybę matyti visą automobilio aplinką ir saugiai bei ramiai manevruoti bekelėje ar stovėjimo aikštelėje. Ši sistema pradeda veikti įjungus atbulinę pavarą.

Nusileidimo nuokalnėje sistema ir pagalbinė važiavimo įkalnėje sistema užtikrina patogų bei saugų vairavimą.

Prietaisų skydelyje rodomas pasvirimo kampas ir kompasas leidžia vairuotojui nuolat stebėti automobilo padėtį bekelėje.

Naujasis „Duster“ gali būti komplektuojamas su vienu iš dviejų benzininių variklių, SCe 115 (versijoje su priekiniais varančiaisiais ratais) ir TCe 125 (tiek 2WD, tiek 4WD versijoje), bei mechanine pavarų dėže.

Taip pat galima rinktis iš dviejų dyzelinių jėgainių, komplektuojamų su mechanine pavarų dėže: dCi 90 (versijoje su priekiniais varančiaisiais ratais) ir dCi 110 (tiek 2WD, tiek 4WD versijoje), kuris versijoje su priekiniais varančiaisiais ratais gali būti derinamas su EDC automatine transmisija. Naujojo „Duster“ versiją su Sce 115 varikliu galima komplektuoti su gamykline suskystintų gamtinių dujų įranga.