Nors COVID-19 pakoregavo motosporto renginių datas, Lietuvos motociklų plento žiedinių lenktynių čempionatas ir Lietuvos „Street taurės“ varžybos įvyks, kaip numatyta atnaujintame LMSF kalendoriuje. Svarbi čempionato naujovė – iš klasių nugalėtojų ir prizininkų burtų keliu bus atrinkti laimingieji, kurie kitąmet startuos nemokamai.

Stipriausioms klasėms etapų skaičius nepakito

Sezono startas šiek tiek vėluoja, bet etapų kiekis stipriausioms čempionato klasėms („Superbike“, B1200 ir „Superstock600“) išlieka toks pat, kaip ir buvo planuota.

Du etapai vyks Kačerginės „Nemuno žiede“, du Estijos „auto24ring“ trasoje ir po vieną Lenkijos „Tor Poznan“ bei Latvijos „Bikernieki“ trasose.

C1200 ir C600 klasėms vietoj numatytų 6 etapų vyks 5 etapai. Šios klasės nedalyvaus tik Lenkijos etape.   

„Street“ klasės taurę sudarys keturi etapai vietoj numatytų penkių. Iš jų 3 vyks Nemuno žiede ir vienas „Bikernieki“ trasoje Latvijoje.

„Street“ klasės taurės varžybos skirtos mėgėjams, kurie žengia pirmuosius žingsnius motociklų varžybose. Čia gali dalyvauti tik tie, kas iki šiol neturėjo sportinių licencijų ir važiuoja gatvėms skirtais motociklais, t.y. su registruotais, techninę apžiūrą turinčiais motociklais be sportui skirtų motociklo patobulinimų. ”.

Didžiulė intriga: bendras Lietuvos čempionato etapas su kaimynais – jau birželio 6-7 d. Kačerginėje

Keturi Lietuvos čempionato etapai (birželio 7 d., liepos 19 d., rugpjūčio 23 d. ir rugsėjo 6 d.) vyks kartu su Baltijos čempionatu, kuriame dalyvauja ir estai bei latviai, todėl kovos dėl prizinių vietų žada būti labai įdomios.

Pirmas Lietuvos čempionato etapas birželio 7 dienomis Kačerginėje kartu su Baltijos čempionatu ir Lietuvos „Street taurės“ varžybomis. Laukiama atvykstant sportininkų iš Latvijos ir Estijos, kurie kovoja Baltijos čempionato įskaitoje, konkurencija bus didelė.

Birželio 6-oji, bus skirta laisvosioms treniruotėms, dar vadinamoms “Track Day”, kuriose galės dalyvauti ne tik sportininkai, bet ir mėgėjai. Visi dalyviai bus skirstomi į grupes pagal pajėgumą, tad patyrę meistrai ir mėgėjai vieni kitiems tikrai netrukdys.

Antroji diena skirta oficialioms Lietuvos čempionato ir „Street taurės“ kvalifikacijai ir varžyboms.

Svarbi naujovė: klasių nugalėtojai ir prizininkai dalyvaus loterijoje

Lietuvos motociklų plento žiedinių lenktynių čempionato  dalyviai kovos dėl galimybės nemokamai dalyvauti 2021 metų čempionate. Šis prizas įsteigtas penkiose klasėse. Iš kiekvienos klasės TOP3 sportininkų laimingieji bus atrinkti burtų keliu. Šitaip stiprės konkurencija, vyks aštresnė kova dėl patekimo į trejetuką ir išliks didesnė intriga iki paskutinio etapo.

„Street“ klasės taip pat skatinamos kovoti dėl prizo. „Sport 1000“, „Sport 600“ ir „Street“ kategorijų nugalėtojai bus pakviesti nemokamai dalyvauti motociklų sporto treniruočių renginyje „Slovakia ring“ trasoje.

Informacija norintiems dalyvauti

Norintys dalyvauti varžybose privalo turėti LMSF arba kitos šalies nacionalinės federacijos išduotą licenciją. „Street“ klasės dalyviai licenciją galės įsigyti vietoje trasoje. Tereikės užpildyti paraišką ir išklausyti paskaitą apie varžybas ir saugumą.

Registracija į treniruotes ir varžybas vyksta puslapyje www.balticrr.eu

Kam fortūna šypsojosi 2019 m.

2019 m. Lietuvos motociklų plento    žiedinių lenktynių čempionato turnyrinė lentelė atrodė taip:

„Superbike“ klasė:
1. Šarūnas Pladas – 134 tšk.,
2. Kęstutis Stankūnas – 81 tšk.,
3. Audrius Žukaitis – 49 tšk.

„Rookie 1000“ (B1000) klasė:
1. Ignas Udra – 147 tšk.
2. Tauras Norkūnas – 80 tšk.
3. Sergej Andrijevskij – 71 tšk. 

„Rookie 600“ (B600) klasė:
1. Mantas Urmonas – 154 tšk.
2. Justas Gadliauskas – 82 tšk.
3. Gediminas Čėplaitis – 63 tšk.

„Pretendent 1000“ (C1000) klasė
1. Daniel Maman – 89 tšk.
2. Andrius Gižas – 78 tšk. (daugiau aukštesnių vietų)
3. Vitalijus Parakininkas – 78 tšk.

„Pretendent 600“ (C600) klasė
1. Mikas Razmislavičius – 134 tšk.
2. Vaidas Stotna – 62 tšk.
3. Mantas Rajeckas – 58 tšk.

2019 metų Lietuvos „Street taurės“ rezultatai

„Street“ klasė:
1. Mindaugas Pupienis – 87 tšk.
2. Laurynas Kudakas – 63 tšk.
3. Aleksejs Porazenko – 54 tšk.

„Street Sport 1000“ klasė:
1. Feliksas Kairys – 99 tšk.
2. Raimundas Rutkauskas – 50 tšk.
3. Vilius Razmislavičius – 47 tšk.

„Street Sport 600“ klasė:
1. Benediktas Daučionas – 80 tšk.
2. Marius Ulinskas – 61 tšk.
3. Gytis Žiukas – 51 tšk.