$1§  Kovo 16 dieną keturios „Renault“ komandos su specialiai parengtais „Dacia Duster“ automobiliais išvyks į Maroko dykumose vyksiantį „Aïcha des Gazelles“ ralį .

 

 

$1§  Aštuonios „gazelės“ – šešios „Renault“ darbuotojos ir dvi automobilių sporto čempionės, komandose po dvi atstovaus „Renault“ nedidelių visureigių ir keturių varomųjų ratų kategorijose.

$1§  Moterų teises „Renault“ kompanijoje remiantis „Women@Renault“ planas patvirtina ilgalaikį grupės pasiryžimą skatinti lyčių lygybę.

$1§  Informacija apie „Renault“ „gazelių“ komandas ir ralio rezultatus pateikiama „Vent de Sable“ (liet. „dykumų vėjo“) tinklaraštyje http://gazelles-womenrenault.com/blog/?lang=fr.

Nuo 1990-ųjų kasmet rengiamas „Aïcha des Gazelles“ ralis suburia 300 moterų 150-yje komandų. Maroko dykumoje organizuojamos lenktynės reikalauja protinių gabumų ir ištvermės. Nepaisant amžiaus, pilietybės ar patirties dalyvės yra vertinamos ne pagal greitį, bet pagal nuvažiuotų kilometrų skaičių ir CO2 emisiją. „Važiavimo strategija, preciziškas maršruto planavimas, atsparumas nuovargiui ir komandinis sprendimų priėmimas šiose varžybose yra raktai į sėkmę“, – sako „Renault“ direktorė socialinei atsakomybei ir „Aïcha des Gazelles“ ralio etikos komiteto narė Claire Martin. „Šios savybės yra būtinos mūsų kasdieniame darbe. Ralis puikiai atitinka „Renault“ grupės tikslus.”

 

IŠTVERMĖ, DRĄSA IR SOLIDARUMAS

Šešios „Renault“ darbuotojos šių metų lenktynėms buvo išrinktos per devynias atrankos dienas. Praėjusių metų lapkritį iš 132 užsiregistravusiųjų „Renault“ žiuri pagal anketas atrinko 50 kandidačių. 25 komandos po 2 nares iš aštuonių šalių ir skirtingų verslo sričių bei funkcijų (logistikos, inžinerijos, pirkimų bei gamybos) turėjo vieną tikslą – tapti viena iš trijų renginyje dalyvausiančių komandų.

Kandidatės buvo vertinamos pagal fizines ir psichologines savybes: sportiškumą, valią, pasiryžimą, ištvermę, drąsą ir solidarumą bei komandinių sprendimų priėmimo įgūdžius, gebėjimą susidoroti su stresu ir taktinį požiūrį į ralį. Treniruotės vyko kartu su ralio reido čempione Karine Baillet ir jas sudarė fizinės veiklos (raumenų stiprinimo, bėgimo, orientacijos), mechaninės užduotys (vandens ir tepalų lygio tikrinimas), kliūčių ruožas bei psichologinis pasirengimas.

SPECIALIAI DYKUMAI PARENGTI „DACIA DUSTER“

„Aïcha des Gazelles“ ralio tikslas – rasti tiesiausią maršrutą tarp dviejų taškų skirtingose vietovėse. Keturi „Dacia Duster“ modeliai „Renault“ prototipų gamybos centre Prancūzijoje buvo pritaikyti varžytis kopose. Automobiliai buvo modifikuoti (sustiprinta pakaba, galinė atraminė plokštė iš aliuminio ir t.t.), įdiegta papildoma įranga (apšviestas kompasas ant valdymo skydelio, antras atsarginis ratas, „Terratrip“ įranga tiksliam atstumo matavimui su vos 20 metrų paklaida vienam kilometrui), didinanti patikimumą, atitinkanti saugumo reikalavimus ir pritaikyta dykumos sąlygoms.

Be trijų automobilių „Renault“ komandoms, ketvirtasis „Dacia Duster“ buvo specialiai pritaikytas varžymuisi keturių varomųjų ratų kategorijoje. Važiuoklės skersinis buvo specialiai modifikuotas siekiant padidinti privažiavimo kampą ir pakelti automobilį 80 mm, įrengtas papildomas degalų bakas. Šį „Duster“ vairuos čempionės Catherine Houlès ir Mélanie Suchet.

„„Gazelėms“ sugrįžus iš ralio ir jame peržengus savo ribas, išauga jų pasitikėjimas savimi, todėl moterys neretai siekia naujų profesinių iššūkių“, – sakė Claire Martin. Per trejus metus 20 „Renault“ darbuotojų dalyvavo tik moterims skirtose lenktynėse.

Prieš tris metus pradėta „Women@Renault“ iniciatyva siekia didinti moterų skaičių kompanijoje. Tai tapo didžiausiu „Renault“ socialiniu tinklu su 3,5 tūkst. moterų ir vyrų iš visų šalių (Ispanijos, Rumunijos, Brazilijos, Pietų Korėjos ir t.t.). „Women@Renault“ padeda talentingoms moterims tobulėti ir keisti mąstyseną.