Balandžio 27-ąją per Kauną nuvilnys tikras automobilių slalomo pavasaris.

 Sezono atidarymo šventėje laukiama per šimtą geriausių šalies slalomo meistrų, tarp kurių matysime ir nemenką būrį veteranų, jau apleidusių ralio, ralio-kroso ar žiedinių lenktynių trasas, tačiau kasmet bent po porą kartų susirenkančių į slalomo aikšteles pasitikrinti ar dar nesudrėkęs jų parakas.

„Džiaugiuosi, kad po keleto metų, kai vis neatsirasdavo norinčių rengti slalomo varžybas, šios sporto šakos čempionatai vėl sėkmingai vyksta, – sako Lietuvos automobilių sporto federacijos kitų sporto šakų komiteto pirmininkas Silverijus Lapėnas. – Paskutinįjį balandžio šeštadienį Kaune debiutuos šalies slalomo čempionato pirmasis etapas, o iš viso jų šiemetinių pirmenybių kalendoriuje – net šeši“.

Slalomo dalyvių meistriškumu be kauniečių šiemet galės gėrėtis Linkuvos, Panevėžio (čia bus surengtos net dviejų etapų varžybos), Kupiškio ir Pakruojo, kur čempionatas finišuos spalio 12 d., bei aplinkinių vietovių gyventojai.

Pirmojo etapo varžybos rengiamos aikštelėje šalia Vytauto Didžiojo universiteto-Žemės ūkio akademijos (Universiteto g.8), o pirmenybių dalyviai varžysis net septyniose klasėse – priekiniais (FWD), galiniais (RWD), visais keturiais (AWD) varomų automobilių, OC, jaunių, moterų ir retro klasėse.

Čempionato organizatoriai tikisi, jog bene daugiausia dėmesio tradiciškai susilauks dailiosios lyties atstovės ir kasmet vis populiarėjančių istorinių automobilių savininkai.

Retro klasei priskiriami iki 1982 m. imtinai pagaminti serijiniai bei iki 1991 m. imtinai buvusioje Tarybų sąjungoje bei NVS šalyse pagaminti automobiliai, atitinkantys 2019 m. nacionalinius techninius reikalavimus.

Kiekvienas slalomo čempionato dalyvis, kurių pirmojo etapo lenktynėse, pasak varžybų komisaro Evaldo Torrau, laukiama per 50, organizatorių parinktą trasą privalės įveikti po tris kartus (vieną – atvirkštine tvarka), o į etapo įskaitą bus įtraukiami visų važiavimų rezultatai.

Greta esančioje aikštelėje varžysis ir garbūs šalies automobilių sporto meistrai veteranai, mielai kviečiantys draugėn teisėjus veteranus, automobilių klubų narius ir svečius, šios sporto šakos entuziastus.

Jiems tai bus ne tik tradicinės, daugiau nei keturis dešimtmečus gyvuojančios veteranų velykinio slalomo, bet ir antrojo etapo lenktynės. Mat veteranai sezono uvertiūrą atšventė dar kovo pradžioje Tauragėje.

Veteranų automobiliai pagal variklio darbo tūrį bei išvystomą galingumą nebus skirstomi, o jie rungtyniaus atskirose grupėse bei klasėse, suskirstytose atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Jau tapo tradicija, kai velykinio slalomo dalyvių gretas papildo ir jaunimas, Kauno studentija, kuriai garbūs veteranai ir neblėstantis jų kovos azartas – užkrečiantis pavyzdys.

„Prieš tai vykusios kalėdinio slalomo varžybos paviliojo daugiau nei šešias dešimtis kovos azarto dar nepamiršusių veteranų, – prisimena šių varžybų vadovas, trasos ir saugumo viršininkas Romualdas Mažuolis. – Todėl tikimės, jog ir Atvelykio dieną, kai tradiciškai rengiami velykinio slalomo turnyrai, norinčiųjų išmėginti savo jėgas varžybų aikštelėje, o po to ir prisiminti savo jaunystę kartu su buvusiais sportinių batalijų partneriais, panorės ne mažiau veteranų“.

Jų laukia ne tik įvairūs prizai bei diplomai už pergales ir prizines vietas, bet ir puikios buvusių kovų bendražygių atminimo taurės, kurias slalomo nugalėtojams ir prizininkams įsteigė ir įteiks žymūs šalies automobilių sporto atstovai, čempionai ir prizininkai, verslininkai, rajono bei šalies automobilių sporto vadovai ir šių varžybų organizatoriai.

Kauno rajono savivaldybės administracija tradiciškai steigia Vytauto Didžiojo universiteto-Žemės ūkio akademijos ilgamečio dėstytojo, prodekano, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę, su kuria laimėtoją sveikins rajono meras Valerijus Makūnas.

Geriausią rezultatą pasiekęs veteranų sporto meistrų grupės dalyvis išsiveš pirmąkart įsteigtą sporto meistro Vytauto Fedaravičiaus atminimo taurę, kurią iniciavo varžybų rengėjo – Lietuvos automobilių klubo garbės prezidentas, tituluočiausias šalies lenktynininkas Stasys Brundza.

Atskirų grupių nugalėtojai savo sportinių trofėjų kolekciją papildys nusipelniusių sporto meistrų Kastyčio ir Arvydo Girdauskų, vieno veteranų sportinio sąjūdžio pradininkų -Vidmanto Čiutelės, praeityje garsių sportininkų ir automobilių sporto organizatorių Sigito Alesiaus, Romo Barkausko, pirmojo „Kauno rudens“ ralio laimėtojo Romo Jakučionio ir kitų atminimo taurėmis.

Paraiškas dalyvauti slalomo varžybose jų organizatoriai priims ir lenktynių vietoje varžybų dieną, o renginio atidarymas – balandžio 27 d. 10.30 val.

Pirmasis veteranų velykinio slalomo dalyvių automobilis startuos 11 val., o šalies automobilių slalomo čempionato pirmojo etapo dalyviai savo kovas greta esančioje aikštelėje pradės 12 val.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos