Kaip yra pastebėta, visi dideli darbai prasideda nuo mažų, o ilga kelionė – nuo pirmojo žingsnio. Šias frazes galima pritaikyti ir sportui.

Ypač – automobilių. Dažnas nūdienos lenktynininkas savo „karjerą“ pradėjo ne kažkur kitur, o palyginti nedidelėse trasose vairuodamas mažus, smagius, pradžioje mėgėjiškus, o vėliau – ir profesionalius, kartingus.

„Kita vertus, net ir nesiekiant sportinių aukštumų, kartingai yra ta veikla, kuri įtraukia ir mažą, ir seną“, – pastebi Kaune veikiančio „Vilko kartodromo“ projektų vadovė Vytautė Kirvelaitė.

Pašnekovės teigimu, kartingai patinka net tiems, kurie šiaip į techniką žiūri atsargiai.

„Lakstyti motoroleriu galima nuo 16-os, sėsti prie automobilio vairo – nuo 18-os, o kartingą, tinkamai tam pasirengus, galima vairuoti nuo mažumės. Be to, kadangi tai – transporto priemonė, čia tinka ir edukaciniai, saugumui keliuose didinti, skirti užsiėmimai. Nepaisant kasmetinių akcijų ar reidų, tiek vairuotojų, tiek pėsčiųjų elgesys kelyje dar toli gražu nėra idealus. Visų jų nepakeisime, tačiau tikimės, kad bent ta dalis vaikučių, kurie lankys mūsų planuojamus rengti edukacinius užsiėmimus ar svečiuosis renginyje „Būk saugus“, gatvėje elgsis atsakingiau. Labai gali būti, kad pamokėlėse dalyvaujantys vaikai paveiks ir suaugusiųjų elgesy“, – apie saugumą keliuose svarstė kartodromo atstovė.

Prasidėjus rudens sezonui „Vilko kartodrome“ planuojama organizuoti vaikų būrelius, kurių tikslinė auditorija bus labai įvairi – pradedant darželinukais ir baigiant penktokais.

Atskirai veikia kartingų mokyklėlė, kurios „mokiniai“ ne tik rodo puikius pasiekimus trasoje, bet ir dalyvauja profesionaliose lenktynėse.

„Tik norėtųsi, kad į šią veiklą įsitrauktų daugiau mergaičių. Dabar jų viena kita ateina, turime net labai stropią ketverių metukų „sportininkę“, tačiau daugumą lankytojų vis dar sudaro berniukai. Nesakau, kad tai blogai, tačiau išmokti vairuoti ar saugiai elgtis kelyje turėtų visi“, – samprotavo Vytautė.

Beje, taikydamasis prie pasaulinių ekologinių tendencijų, kartodromas savo parką papildė ir keliais elektriniais kartingais.

„Kol kas pilnai elektrifikuotis negalvojame, nes vidaus degimo varikliai dar tikrai ilgai bus naudojami, tačiau ir nuo nūdienos stengiamės neatsilikti. Be to, elektriniai kartingai sukelia papildomą lankytojų susidomėjimą bei reikalauja mažiau mūsų darbo ir priežiūros, tad, labai tikėtina, kad jų skaičius kartodrome augs,“ – planais dalinosi pašnekovė, kviesdama tuos, kas dar nebandė tiek jų, tiek išvis nesėdėjo prie kartingo vairo, apsilankyti svečiuose ir „užpildyti šią išsilavinimo spragą“.

Nuotraukos – Vilko kartodromo