Gruzijos partnerystės fondas, vietos įmonė Skil Road Group ir švedų Uniti Sweden AB pasirašė memorandumą dėl elektromobilių gamybos.

Jame numatyti pagrindiniai projekto vystymo principai ir susitarimai dėl veiklos sričių.

Dar praėjusių metų spalį šalies premjeras Mamuka Bachtadzė užsiminė apie tai, kad vyriausybėje sukurtas planas pagal kurį per artimiausius 10 metų 90 proc. šalies autoparko turėtų sudaryti elektromobiliai. Pastaraisiais metais daug dirbama šia kryptimi, importuojamiems elektromobiliams ir hibridiniam transportui taikomos mokestinės lengvatos.

Nuo 2017-ųjų pabaigos Batumio gatvėmis kursuoja elektriniai ir ekologišku dyzelinu varomi autobusai. Į programą turėtų būti įtraukti dar 8 šalies miestai, įskaitant sostinę Tbilisį. Čia per artimiausius porą metų dabartinį viešojo transporto parką turėtų pakeisti ekologiški autobusai.

Pirmasis elektromobilis Gruzijoje pasirodė 2011 metais. Šiuo metu jų yra apie 3 000, hibridinio transporto – kiek daugiau. Visoje šalyje yra apie 150 elektromobilių įkrovos stotelių, kuriose savo transportą vis dar galima įsikrauti nemokamai.