Penktąją lenktynių dieną Dakaro ralio maratonas juda nuo Raudonosios jūros pakrantės į Saudo Arabijos gilumą.

Akmenis keičia smėlis. Carlosas Sainzas stiprina savo lyderio pozicijas automobilių įskaitoje. Geriausiai iš lietuvių pasirodė Benediktas Vanagas, o „Agrorodeo“ komandos pilotai Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu buvo sustoję trasoje remontuoti automobilio.

Po paskutinių dienų padangas sprogdinusiuose akmenynuose Dakaro maratonas persikėlė į Saudo Arabijos gilumoje esančias dykynės. Penktajame etape dalyvių laukė 353 km ilgio greičio ruožas iš Al Ula į Ha Il. Automobilių įskaitoje jį laimėjo Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu, etapą įveikęs per 3 val. 52 min. Greičiausias iš lietuvių – 17-oje vietoje finišą pasiekęs Benediktas Vanagas su Felipe Palmeiro. Jie nuo lyderių atsiliko 32 min. 50 sek. Lietuvis po finišo sakė, kad šis greičio ruožas jam buvo tarsi įprasta diena biure. Vienintelis nuostolis – vienas prakirstas ratas.

Be jokių trikdžių finišo liniją pasiekė ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Nuo lyderio atsilikę beveik 54-iomis minutėmis jie šiandien 23-ti. 36-oje pozicijoje Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas.

Nors akmenys trasoje baigėsi, „Agrorodeo“ komandos problemos – ne. Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu trasoje buvo sustoję remontuoti savo automobilio.

„Pradėjo kaisti variklis, pavažiavom, pasirodo dirželis nulėkė. Pasikeitėm dirželį. Vis vien važiavom ant variklio perkaitimo ribos. Prisipylėm vandens. Tada, pasirodo, slėgis per žemas buvo. Nuorinome, ir tada viskas gerai. Tokių žaidimų kipšiukas mums pamėtė“, – nedidelę, tačiau daug brangaus laiko kainavusią problemą nupasakojo Saulius Jurgelėnas.

„Akmenų šiame ruože nebuvo, bet pradžioje hidraulinę koją pametėme. Išlūžo. Jei būtume nors vieną ratą prakirtę, būtų amen. Tai buvo kaip disciplina važiuoti tvarkingai, tad finišavome nepramušę nei vieno rato“, – pridėjo Vaidotas Žala.

Iš viso „Agrorodeo“ ekipažas lyderiams prarado 2 val. 2min. ir preliminariai yra klasifikuojamas 45-oje pozicijoje.

Gintas Petrus su Tomu Jančiu nuo lyderio atsiliko 2 val. 16 min. Preliminariais duomenimis finišą jie pasiekė 48-oje vietoje.

Sudėtinga diena buvo motociklininkui Arūnui Gelažninkui. Lietuvis krito motociklo. Sakė, kad skrido kokių 40 metrų, toliau, nei bet kada anksčiau karjeroje. Galvą ant sprando išsaugojo apsaugos ir jis sugebėjo pasiekti finišą 37-oje pozicijoje. Bendroje įskaitoje po 5 dienų jis pakilo į 32-ą vietą.

Automobilių įskaitoje ir toliau savo persvarą prieš varžovus didina Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu. Nasseras Al-Attyah nuo jo atsilieka beveik 6 minutėmis, trečioje pozicijoje esantis Stephanas Peterhanselis – beveik 18 min.

Benediktas Vanagas su Felipe Palmeiro kyla į 10-tą poziciją bendroje įskaitoje. Ilgas automobilio remontas trasoje „Agrorodeo“ komandą nustūmė į 20-tą vietą. Iš karto už Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno, 21-oje pozicijoje – Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu 28-ti.