Kasmet Europoje žiemos tampa vis švelnesnės, o padangų keitimo paslaugos – vis brangesnės. Tad apie kemperius ir lengvuosius komercinius automobilius rašančio kasmėnesinio žurnalo „promobil“ specialistai teigia, kad tokių automobilių savininkams vietoje vasarinių ir žieminių padangų verta pagalvoti apie universalių padangų pasirinkimą. Tačiau kurios iš šių padangų užtikrins geriausias savybes tiek žiemą, tiek ir vasarą? 2020 m. Nr.10 leidinyje buvo paskelbta septynių universalių 225/70 R 15 dydžio padangų modelių, skirtų lengviesiems komerciniams automobiliams, apžvalga ir įvertinimas.

Testuojamos padangos buvo montuojamos ant populiaraus „Fiat Ducato“ furgono ratų. Septyni skirtingų gamintojų padangų komplektai buvo bandomi žiemos sąlygomis, taip pat važiuojant per sausą ir šlapią dangą, ypatingai atkreipiant dėmesį į važiavimo savybes ant pažliugusio kelio. Tiek geriausiomis savybėmis važiuojant žiemą, tiek ir universaliausiomis savybėmis pasižymėjo „Continental VanContact 4Season“ padangos, kurios ir buvo išrinktos geriausiu universalių padangų modeliu. Padangų bandytojai itin gerai įvertino „Continental“ padangas visose žiemos testų disciplinose, kur jos išsiskyrė žymiai geresnėmis nei konkurentų, tarp kurių buvo „Goodyear“, „Michelin“, „Pirelli“ ir kitų gamintojų modeliai, savybėmis. Taip pat šios padangos pasižymėjo itin geromis savybėmis ant šlapios kelio dangos ir pelnė aukščiausius įvertinimus važiuojant sausu asfaltu. „Continental“ padangos buvo vienintelės, pelniusios aukščiausią aplinkosaugos bandymų įvertinimą, kadangi jos pasižymėjo degalus taupančiu mažiausiu pasipriešinimu riedėjimui ir mažiausiu triukšmingumu.

Atlikti universalių padangų bandymai dar kartą patvirtino ypatingai geras „VanContact 4Season“ modelio savybes, kada padangos buvo testuojamos šių metų „Auto Bild Reisemobil“ atliktuose universalių padangų bandymuose. Po jų „Continental“ padangos pelnė „pavyzdinių“ įvertinimą ir buvo išrinktos geriausiomis padangomis teste (2020 m. Nr.4).

Tačiau specialistai atkreipė dėmesį, kad universalių padangų pasirinkimas, palyginti su vien tik žieminėmis ar vasarinėmis padangomis, išlieka kompromisu, kadangi tokios padangos savo savybėmis visgi neprilygsta vien tik žiemai ar vasarai skirtiems padangų modeliams, ypatingai tada jei oro sąlygos yra ekstremalios.