. Technologijų kompanija „Continental“ naujam „BMW iX“ elektromobiliui tiekia itin svarbius komponentus, užtikrinančius intuityvią ir unikalią vartotojo patirtį. Ši įranga apima nuo itin našaus kompiuterio iki projekcinio ekrano, išgaubto prietaisų skydelio ir multimedijos sistemos ekrano su integruota vaizdo kamera, plačiajuosčio duomenų siųstuvo-imtuvo, susiejančio automobilį su išmaniuoju telefonu, iki išmanaus panoraminio stoglangio ir aplinką bei išteklius tausojančių apdailos medžiagų.

Technologijų kompanija „Continental“ naujam „BMW iX“ elektromobiliui tiekia itin svarbius komponentus, užtikrinančius intuityvią ir unikalią vartotojo patirtį. Ši įranga apima nuo itin našaus kompiuterio iki projekcinio ekrano, išgaubto prietaisų skydelio ir multimedijos sistemos ekrano su integruota vaizdo kamera, plačiajuosčio duomenų siųstuvo-imtuvo, susiejančio automobilį su išmaniuoju telefonu, iki išmanaus panoraminio stoglangio ir aplinką bei išteklius tausojančių apdailos medžiagų.

„Vartotojo patirtis tampa vis svarbesniu automobilio pasirinkimo aspektu. Mūsų tiekiama įranga, skirta intuityviai, saugiai ir, svarbiausia, patraukliai vairuotojo ir „BMW iX“ elektromobilio sąsajai, taip pat patirtis kuriant ir integruojant programinę įrangą dar labiau padės plėtoti tvarų mobilumą“, – sako Nikolajus Setzeris, „Continental“ vykdomasis direktorius.

Itin našus kompiuteris ir naujos kartos elektromobilių aplinka

Vienas svarbiausių automobilio elektroninės įrangos elementų yra itin našus „Continental“ kompiuteris, naudojamas skirtingoms programinės įrangos funkcijoms ir sklandžiam multimedijos ir įrangos valdymui. Jis užtikrina itin dideles pritaikymo galimybes, taip pat suteikia gerokai daugiau kūrybinės laisvės automobilio salono dizaineriams. Kompiuteris leidžia naudoti trečiųjų šalių programas ir debesijos paslaugas, diegti nepriklausomą programinę įrangą ir ją atnaujinti nuotoliniu būdu.

Vairuotojo vieta ir įrangos valdymas vis labiau tampa ne vien įprastu prietaisų skydeliu, bet multimodaline platforma, prisitaikančia prie vairuotojo poreikių. Tai itin akivaizdu kalbant apie didelį projekcinį ekraną ir vairuotojo kamerą išgaubtame prietaisų skydelyje-ekrane. Itin plačiame aukštos raiškos projekciniame ekrane priešais vairuotoją pateikiama svarbiausia informacija ir navigatoriaus nuorodos, todėl vairuotojui nereikia nukreipti žvilgsnio nuo kelio. O „BMW iX“ prietaisų skydelyje esanti kamera stebi vairuotojo galvos padėtį ir žvilgsnį, ir perspėja vairuotoją jei jis nežiūri į kelią ar atrodo pavargęs. Elektromobiliui „Continental“ taip pat tiekia tokią elektroninę aktyvaus ir pasyvaus saugumo įrangą kaip stabdžių sistemos, važiuoklės ir saugos pagalvių valdymo blokai, taip pat aplinkos jutiklius, užtikrinančius didesnį eismo saugumą.

Skaitmeninės ekosistemos sprendimai ir unikalus erdvės pojūtis

„Continental“ tiekia ir siųstuvų-imtuvų modulius, leidžiančius automobilį atrakinti telefonu. Vienas svarbiausių jų veikimo principų – itin tiksliai nustatomas atstumas iki automobilio. Dėl ultraplačiajuostės UWB technologijos šis sprendimas ne tik užtikrina maksimalų patogumą, bet ir saugumą, pirmą kartą automobiliuose eliminuojant galimą signalo perėmimą ir taip apsaugant nuo neteisėto pasinaudojimo automobiliu. Be to, vairuotojas su „My BMW“ programėle vienu metu gali sukurti penkis skaitmeninius raktus, kuriais galės naudotis šeimos nariai ir draugai. O jei telefonas išsikrautų, automobilį galima atrakinti telefone esančiu NFC lustu.

Su „Sky Lounge“ kontrolės sistema galima valdyti išmanųjį „Continental“ panoraminį stoglangį. Priklausomai nuo aplinkos šviesos didelis stiklinis paviršius elektronikos pagalba gali būti pritemdytas ar tapti skaidresniu.

Prietaisų skydelio ir durelių apdailai, sėdynių apmušalams taip pat naudojamos „Continental“ sukurtos medžiagos ir audiniai, užtikrinantys itin jaukią salono aplinką. „Acella Lux“ audinys yra itin kokybiškas, lengvas ir pagamintas iš aplinką ir išteklius tausojančių medžiagų.

Taip pat „Continental“ „BMW iX“ elektromobiliui siūlo aukščiausios klasės vasarines ir žiemines padangas, kurios pasižymi trumpu stabdymo keliu ir puikiomis valdymo savybėmis važiuojant tiek sausu, tiek šlapiu ar apsnigtu keliu.

Itin našus kompiuteris ir naujos kartos elektromobilių aplinka