Mūsų šalyje prasidėjus COVID-19 infekcijai ir šalyje paskelbus visuotinį karantiną, pavėžėjimo ir taksi paslaugas teikianti lietuviško kapitalo įmonė eTAKSI, kaip ir dauguma šalies įmonių, susidūrė su dideliais iššūkiais.

Pirmą savaitę paskelbus karantiną, užsakymų skaičius ženkliai sumažėjo, bendras kritimas keleivių vežimo rinkoje siekė maždaug 77 procentus. Dėl to įmonė ėmėsi skubių veiksmų siekiant pagyvinti pardavimus: vos per savaitę eTAKSI platformoje atsirado automobiliai su izoliuotomis vietomis keleiviams, įmonė atsisakė savo komisinio mokesčio, taip bent iš dalies sumažinusi vairuotojų pajamų kritimą.

Nuo karantino pradžios praėjo daugiau kaip mėnuo ir įmonės vadovas jau stebi nedidelius, bet teigiamus pokyčius.

„Matome nedidelį pagyvėjimą rinkoje. Užsakymų palaipsniui daugėja, žmonės aktyviau naudojasi mūsų paslaugomis. Greičiausiai pirminis šokas visuomenėje jau praėjo ir gyvenimas po truputį pradeda grįžti į senas vėžes,“ – sako eTAKSI vadovas Andrius Norkaitis.

Visgi, kai kurie maršrutai tokie kaip kelionės iš ir į oro uostus, savaitgaliais naktiniai užsakymai į miesto centrą ir atgal į miegamuosius rajonus į rinką dar negrįžo. Dėl karantino taikomų apribojimų ir miestuose praktiškai išnykusio naktinio gyvenimo tokių užsakymų dar teks palaukti. Įdomu, kad karantino laikotarpiu užsakymai sumažėjo vienodai visuose miestuose, neišskiriant nei vieno.

„Nors mūsų įmonė klientus aptarnauja visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, negalėčiau išskirti nei vieno – visuose kelionės iš esmės sumažėjo vienodai, o dabar vienodai visuose miestuose jų, nors ir pamažu, tačiau daugėja“, – sako A. Norkaitis.

Praėjusią savaitę užsakymų skaičius, palyginus su karantino pradžioje pasiektu dugnu, padidėjo 36 procentais, ir tai nebloga tendencija, kurią lėmė ne tik gerėjanti situacija, susijusi su COVID-19, bet jaučiamas ir visuomenės atsipalaidavimas.

„Manome, kad žmonėms paprasčiausiai nusibodo visą mėnesį sėdėti namuose. Vyriausybei atlaisvinant karantino varžtus, žmonės taip pat pamažu atsipalaiduoja ir atsargiai pradeda keliauti. Ar ši tendencija pasiteisins, parodys artimiausios pora savaičių. Mes viliamės, kad situacija gerės, o nuo dugno mes jau atsispyrėme ir kylame aukštyn, nes šią savaitę jaučiame dar didesnį pagyvėjimą rinkoje,“ – teigia Andrius Norkaitis.