Dakaro ralio trasos aštuntąją lenktynių dieną vėl driekiasi kopomis ir smėlingomis Saudo Arabijos dykynėmis, kuriose lenktynininkai turėjo progą ne kartą išmėginti maksimalų automobilių greitį.

Greičio ruožą pirmą kartą laimėjo Mathieu Serradori su „Century“ bagiu, trys lietuvių ekipažai vienas paskui kitą finišavo greičiausiųjų 20-uke.

Pirmadienį Dakaro ralio dalyvių laukė 8-asis greičio ruožas. Vienas iš ilgesnių – 477 km ilgio. Tačiau visas jis driekėsi per dykynes ir nedideles kopas, tad sportininkai jį praskrido su vėjeliu. Etapo nugalėtojui neprireikė nė 4 valandų. M. Serradori laikas: 3 val. 48 min. 23 sek. Nedidelės, tačiau sudėtingos kopos pridarė problemų lyderiams: Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu finišavo tik 15-oje pozicijoje. Stephanas Peterhanselis – 9-as, o Nasseras Al-Attyah – 11-as.

Į nematomą piltuvėlio formos smėlio duobę šiandien buvo įkritęs ir „Agrorodeo“ ekipažas. Jiems teko šiek tiek pasikapstyti, tačiau finišą pasiekė sveiku „MINI John Cooper Works“ automobiliu.

„Buvome į tokį piltuvą įkritę. Visi važiavo kaire, aš, galvojau, gudresnis būsiu, dešine puse pravažiuosiu. Paukšt į skylę! Tai ten pasikapstėme”, – nuotykius papasakojo Vaidotas Žala.

Greičiausias iš lietuvių aštuntajame etape buvo Benedikto Vanago ir Felipe Palmeiro ekipažas. Atsilikę nuo lyderio kiek daugiau nei 20 min. jie klasifikuojami 17-oje pozicijoje.

19-ti, po 6 minučių finišavo ir Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Užtruko, mat prieš pat finišą dar turėjo orą leidžiantį ratą pasikeisti.

„Buvo plynių. Kokių 50 kilometrų mynėm pilnu tempu. Tarp 170-180 km/val. Tai kad taip greičio ruože net nuobodu pasidarytų, nebuvau patyręs“, – įspūdžiais dalinosi S. Jurgelėnas.

Iš karto už „Agrorodeo“ ekipos, 20-oje vietoje finišo liniją kirto Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu, nuo etapo laimėtojo atsilikę kiek mažiau nei 28 min.

Panašu, kad aštuntajame greičio ruože jau tikrai savo pasirodymą Dakaro ralyje baigė it feniksas iš pelenų po gaisro variklio skyriuje į trasą grįžęs Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas. Peršokęs per kopą jis nusileido ant šono ir pažeidė galinę važiuoklę. Nebe trasa savo jėgomis mėgina grįžti iki bivako.

Gintas Petrus su Tomu Jančiu finišo liniją pasiekė 40-oje pozicijoje.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas šiandien į trasą neišvažiavo. Dakaro ralio organizatoriai pagerbdami sekmadienį trasoje po avarijos žuvusį motociklininką Paulo Goncalves atšaukė aštuntąjį etapą motociklų ir keturračių įskaitoms.

Nepaisant prasto pasirodymo aštuntajame greičio ruože, Dakaro ralio automobilių įskaitos lyderių trejetukas nepasikeitė. Pirmauja Carlosas Sainzas su „MINI“, už jo – Nasseras Al-Attyah, trečias – Stephanas Peterhanselis.

Aukščiausiai tarp lietuvių, 17-oje pozicijoje įsitaisęs „Agrorodeo“ ekipažas. 19-oje Benediktas Vanagas su Felipe Palmeiro, iš karto už jų, 20-ti – Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Gintas Petrus su Tomu Jančiu – 37-ti.