Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas su „MINI John Cooper Works Rally“ automobiliu sėkmingai pradėjo Dakaro ralio maratoną: jie buvo greičiausi tarp automobilių vairuotojų pirmajame etape.

Sausio 5 dieną startavo Dakaro ralis. Dalyviai pirmą kartą išvažiavo į dar nematytus Saudo Arabijos smėlynus. Pirmąją dieną jiems reikėjo įveikti 319 km greičio ruožą. Jame automobilių įskaitoje geriausiai pasirodė lietuviškas „Agrorodeo“ ekipažas, trasą įveikęs per 3 val. 19 min ir 4 sek. Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu už savęs paliko dar du „MINI“ automobiliais važiavusius sportininkus. 2 min. 14 sek. atsiliko Stephanas Peterhanselis, 2 min. 50 sek – Carlosas Sainzas.

„Rimtai? Eik, tu pokštininke,“ – vos išlipęs iš automobilio po finišo tokiu rezultatu nepatikėjo Vaidotas Žala.

„Bet mašina, tai kosmosas. Per testus kažkaip nepajutau, bet dabar tai įspūdis toks, kaip iš „Mico“ į WRC atsisėdus“, – naujai įsigytą „MINI John Cooper Works Rally“ automobilį gyrė „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas.

Pasak Vaidoto Žalos, pirmasis greičio ruožas, kaip apšilimas, buvo ilgokas ir nuvargino. Greičio ruožo specifika tokia, kad jam padėjo ir patirtis Lietuvos ralio čempionate.

„Didelė įvairovė. Tai „kopyčių“, tai tarp akmenų. Ir tempas labai varijuoja. Leki 170 km/val ir staiga dideli akmenys. Turi stabdyti, nes kitaip sugadinsi mašiną. Vis vien buvo tokių nedidelių smūgių į apačią, bet tikiuosi, viskas yra gerai“, – pirmojo etapo Saudo Arabijoje specifiką apžvelgė lenktynininkas.

Buvo ir pavojingų vietų. Į vieną nepažymėtą skardį lietuviai neįlėkė tik dėl to, kad ten buvo strigęs jau kitas automobilis. Į greičio ruožo pabaigą orą pradėjo leisti vienas ratas. „Agrorodeo“ ekipažas finišą pasiekė padangoje turėdamas 1,5 bar. slėgio.

Benediktas Vanagas su Felipe Palmeiro pirmojo etapo finišo liniją pasiekė 15-oje pozicijoje, nuo lyderių jie atsiliko 23 min. ir 26 sek.

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas susidūrė su jų automobilio variklio aušinimo problemomis, dėl to dažnai stojo trasoje aušintis. 6-ame trasos punkte iš 7 jis buvo 51-oje pozicijoje. Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu tame pačiame punkte rodė 39-tą laiką, o Ginto Petraus ir Tomo Jančio ekipažas stabiliai laikėsi 64-oje vietoje.

Vienintelis lietuvis motociklininkas Arūnas Gelažninkas pirmojo greičio ruožo finišą pasiekė 40-oje pozicijoje nuo lyderio atsilikęs 46 min. ir 46 sek.