2020 metai jau įėjo į istoriją dėl Covid-19, tačiau įeis jie istoriją dar ir dėl to, kad jau 22-ą kartą iš eilės vyks technikos mylėtojų stovykla – „Vasaros ratas“. Tai ilgiausią istoriją turintis tokio formato automobilių mylėtojų renginys Lietuvoje, šiemet vyksiantis rugpjūčio 7-9 dienomis.

Žinoma, dėl koronaviruso situacijos, renginio organizatoriams buvo minčių, kad šiemet gali tekti daryti pertrauką ir nutraukti šią visą gražią istoriją, tačiau šalyje pasitaisius situacijai, renginiui bus lemta įvykti.

Stovyklos vieta nesikeičia jau daugelį metų, todėl visi ir vėl rinksis prie Šiemečio ežero, kur yra įsikūręs rašytojo Edmundo Malūko dvaras.

Renginio organizatoriai nesitiki rekordinio dalyvių skaičiaus, tačiau tiki, kad jų bus tikrai nemažai, o Malūko dvaro teritorija bus apstatyta įdomiais netradiciniais automobiliais. Tą faktą įrodo ir tai, kad į renginį vyksta gan aktyvi registracija. Registruojasi tiek autoklubai, tiek pavieniai automobilių mylėtojai, vairuojantys išskirtinę techniką. Organizatoriai atkreipia dėmesį į tai, kad norint dalyvauti renginyje – registracija yra būtina.

Dalyviai į stovyklą pradės rinktis penktadienį. Tą bus galima daryti jau nuo 10 valandos ryto. Vakare lauks oficialus stovyklos atidarymas, vandens pramogos bei šokiai.

Šeštadienis prasidės gražiausio garso signalo konkursu. Visa tai kažkam bus puikus žadintuvas, nes signalai kaukti pradės 6 valandą ryto.

Be tradicinių rungčių, šiemet stovyklos dalyvių lauks ir keletas naujovių. Tai aukščiausio, žemiausio automobilio, gražiausio interjero rinkimai, „limbo“ rungtis, kurios metu reikia pravažiuoti pro kuo žemiau nuleistą kartį.

Organizatoriai dar paruoš ir parkavimosi rungtį, kuri žada būti tikrai įdomi. Taigi visiems bus puiki proga pademonstruoti savo parkavimosi sugebėjimus. Dalyviai, kurių automobiliai turi įvairių šviesų ar įdomų apšvietimą, taip pat susirungs tam skirtoje rungtyje.

Be šių naujovių, tradiciškai vyks ir tarpklubinės varžybos: tinklinis, čiužinių dragas, rato ridenimas bei virvės traukimas. Bus renkami geriausi automobiliai pagal įvairias nominacijas.

Taip pat vyks linksmiausio automobilių klubo rinkimai, bus renkama Mis „Vasaros ratas“, vyks šlapių marškinėlių konkursas.

Pramogų tema taip pat nebus apleista – 2019 metais visiems labai patiko kubilai ant ežero kranto, taigi šiemet jie ir vėl bus. Be to, organizatoriai atveš ir putų patranką. Vaikų taip pat laukia įvairios pramogos bei įvairūs batutai.

Renginį ves gerai visiems žinomas Ramūnas Šimukauskas. Gros legendinė grupė BIX, o šeštadienio vakarą vainikuos šventiniai fejerverkai, po kurių bus galima šėlti diskotekoje iki paryčių.

Sekmadienis – atsisveikinimo diena, kuomet ne vienas ištars – „Jeigu tu nebuvai „Vasaros rate“, tu nebuvai niekur“.