aidotas Žala ir Andrieks Malnieks nugalėjo „Žemaitijos ralyje“. „Agrorodeo“ ekipažas šeštadienį Kelmės apylinkėse laimėjo 11 greičio ruožų iš 12-os ir bendroje įskaitoje užtikrintai iškovojo pirmąją vietą.

Užtikrintas startas

V. Žala ir A. Malnieks atidarė „Žemaitijos ralį“ startuodami pirmi. „Agrorodeo“ ekipažas laimėjo pirmus keturis greičio ruožus ir nuo antroje vietoje buvusio latvio Janio Vorobjovs ekipažo atsiplėšė daugiau nei 43 sek.

Penktajame greičio ruože V. Žala padarė klaidą – „Škoda“ apsisuko kelyje. Tai „Agrorodeo“ komandai kainavo mažiausiai 10 sek. Ekipažas šiame greičio ruože finišavo 9-as, tačiau tai nesutrukdė komandai išlaikyti lyderės poziciją bendroje įskaitoje.

„Tiesiog po pietų buvau apsnūdęs ir pramiegojau. Nieko baisaus – viskas gerai baigėsi“, – juokėsi V. Žala.

Šeštasis ir septintasis etapas vėl susiklostė pagal planą – V. Žala laimėjo šiuos greičio ruožus ir persvarą prieš artimiausią ekipažą vėl padidino iki beveik 39 sek.

Aštuntasis etapas buvo atšauktas dėl įvykusios avarijos, o devintajame vėl savo sąlygas diktavo „Agrorodeo“ ekipažas – laimėjęs devintą etapą V. Žala ir A. Malnieks padidino persvarą iki beveik 44 sek (+43,85).

Situacija nepasikeitė ir per likusią ralio distanciją – V. Žala laimėjo visus likusius etapus ir užtikrintai nugalėjo bendroje įskaitoje.

„Neskaitant kelių klaidų viskas sekėsi gana neblogai. Į ralio pabaigą jau pradėjau jausti automobilį, kaip viskas vyksta, viskas grįžo į vėžes. Pradžioje reikėjo prisitaikyti. O dabar jau viskas daug geriau, tiksliau. Paskutiniai greiti greičio ruožai buvo labai smagūs – dar labiau norėjosi padaužyti ribotuvą. Pabaigoje jau važiavome gerai – nei pridėsi, nei atimsi. Svarbiausia, kad automobilis sveikas“, – džiaugėsi V. Žala.

Antroje vietoje likusį latvį J. Vorobjovs „Agrorodeo“ aplenkė 1 min. 24,45 sek. Trečias liko Giedrius Notkus (+1 min. 30,75 sek.)

„Ralis buvo greitas ir smagus. Buvo smagu stebėti, kaip Janis su Giedrium kovojo dėl sekundžių. Man patinka šių vietovių kelio danga“, – teigė V. Žala.

Iš viso pilotams šeštadienį teks įveikti 108 km greičio ruožų. Tiesa, vienas greičio ruožas buvo atšauktas, tad distancija kiek sutrumpėjo.

Skaičiuojama, kad šiais metais prie starto linijos stojo net 6 Lietuvos čempionai. V. Žala šiemet planuoja dalyvauti ir Rokiškio ralyje.

Šių metų „Žemaitijos ralis“ buvo skirtas Tomui Savickui (1969-2019) atminti, kuris buvo vienas iš „Žemaitijos ralio“ įkūrėjų.