Spalio 18-ają, Vilniuje, Litexpo parodų centre, iškilmingai ir žaismingai startavo vaikų saugumui keliuose skirta akcija „Būk matomas“.

Kaip sakė akcijos iniciatorė ir pagrindinė organizatorė, daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė, šešių vaikų mama Jurgita Pocienė, šiais metais Jonavos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Saulės Dirsienės dėka, akcija „Būk matomas“ grįžta į Jonavos miesto bei rajono mokyklas. Tuo džiaugiasi ir akcijos partneris bei koordinatorius Jonavoje – „VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“. Joanos Gudžiūnienės, centro direktorės, teigimu, džiugu, kad Jonavos mieste įsikūrusios įmonės atsakingai žiūri ne tik į savo verslą, bet ir į vaikų saugumą. „Įmonių vadovai, kurie sutiko dalyvauti šiais metais yra ne tik sėkmingi verslininkai, tačiau ir puoselėjantys šeimos vertybes. Smagu, kad prie akcijos jungiasi ir daugiavaikiai verslininkai, kuriantys ne tik darbo vietas mieste, bet ir puoselėjantys savas šeimas. Įmonių grupės „7 dienos“ vadovas, trijų vaikų tėtis, Kęstutis Macionis yra vienas iš akcijos globėjų.“ Įmonės LONAS įkūrėjas Kazimieras Jakutis, įmonės valdymą perdavęs savo keturiems sūnums, taip pat yra puikus daugiavaikio tėčio pavyzdys, o įmonė gali prisidėti prie saugaus eismo gerinimo tamsiuoju metų laiku, kai iš tiesų matomumas kelyje yra rimta problema.“ – gausėjančiais akcijos partneriais džiaugėsi J. Gudžiūnienė.

„Vaikų saugumas keliuose yra viena aktualiausių problemų visais metų laikais, o dabar, kai naktys bus ypač tamsios, nes jau ne vasara, bet dar ir sniego nėra, tai tampa ypač svarbu“ – akcentavo Domas Jakutis. Jam pritarė ir už rinkodarą atsakingas brolis Saulius. Pabrėždamas, kad LONO komanda siekia, jog vaikai būtų saugūs ir norėdami dar labiau paskatinti mažuosius eismo dalyvius būti matomais, siūlo žaidimą. Jo metu aktyviausiai akcijoje dalyvausianti Jonavos rajono mokykla bei Jonavos m. mokykla laimės po 6 sėdmaišius laisvalaikio zonai mokykloje įsirengti.

„Dar vienu nauju akcijos rėmėju tapo media įmonė YNOT, remianti Ruklos vaikų dienos centro veiklas. Antrus metus iš eilės prie akcijos prisijungė ir Jonavos visuomenės sveikatos biuras. Šios įstaigos pagalba garantavo, kad trijų Jonavos rajono mokyklų vaikai galės pažymėti savo viršutinius rūbus šviesą atspindinčiais lipdukais,“ – apie akcijos planus pasakojo J. Pocienė. Taip pat ji išreiškė viltį, kad šiais metais Jonavos rajonas savo aktyvumu vėl nustebins visą Lietuvą. Beje, prieš trejus metus tai buvo vienintelis rajonas, kurio visi norintys vaikai, ačiū rėmėjas, turėjo galimybę užklijuoti atšvaitus ant savo drabužių. Panašu, kad šiemet istorija pasikartos.

„Prieš trejus metus vykusi akcija sulaukė didelio dėmesio ir vairuotojai džiaugėsi pagerėjusiu vaikų matomumu keliuose. Šiais metais projektas dar ambicingesnis – norima, kad kuo daugiau atšvaitų klijuotųsi paaugliai. Pastariesiems atšvaitai atrodo nereikalingi. Kartais jie net nenori, kad juos kas nors pastebėtų. Suprasdami tai, kviečiame jungtis prie akcijos įvairias, paauglius vienijančias asociacijas ir bendruomenes, kad būtų pasiekta kaip galima platesnė auditorija,“ – siekiais Lietuvą padaryti „matoma“ dalinosi J. Pocienė.

Naujienas apie akciją sekite projekto partneriuose – portaluose „Autobiznis.lt“ ir „Trucker.lt“