Sardinijoje įsikūrusios Baueni komunos valdžia pradėjo pakelėse statyti automobilių eismą draudžiančius ženklus.

Juose, be kita ko, rašoma – nesivadovaukite Google Maps nurodymais. Reikalas tas, kad navigacija dažnokai nuveda keliautojus į didžiausius šabakštynus. Tiek pėsčius, tiek važiuotus. Pirmieji rizikuoja pasiklysti, antrieji – užstrigti su visa transporto priemone.

Apie diegiamas naujoves CNN papasakojo Baueni meras Salvatorė Koriasas. Pasak jo, dėl Google Maps parengiamų maršrutų „turistai pasimeta, o vairuotojai stringa neišvažiuojamuose keliuose“. Vietos policijos duomenimis, praėjusiais metais gelbėtojų pagalbos prireikė 144-iems, „ne ten“ navigatorių nuvestiems žmonės.

Vienas naujausių incidentų įvyko kalnų kelyje – nuošalių pliažų ieškoję turistai pasuko į automobiliams neskirtą kelią ir ten užstrigo.

Problemos esmė glūdi tame, kad šiame regione Google Maps veikia prastai. Visgi Google, kartu su vietos valdžia, jau bando spręsti „klaidinančios navigacijos“ klausimą.

Visgi, kol sprendimas dar nerastas, vietos policija nusprendė apsidrausti ir sustatė kelio ženklus, perspėjančius apie keliuose ir takeliuose tykančius pavojus. Tiek turistams tiek vietos gyventojams taip pat rekomenduojama samdytis vietos gidus arba naudotis popieriniais žemėlapiais.