Nors anksčiau šį mėnesį „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala pranešė, kad dėl siekio taupyti komandos resursus Elektrėnų ralyje startuos, bet finišo nepasieks, praėjus savaitei sportininkas paskelbė apie besikeičiančius planus. Pasitaręs su šturmanu Andris Malnieks lietuvis nusprendė po starto pirmajame greičio ruože lenktynių nepalikti.

Įvertino nenumatytą riziką

V. Žala aiškino, kad šie metai dėl kortas sumaišiusios pandemijos yra ne tik kitokie, bet ir sunkesni, todėl pastebėjęs, kad Lietuvos automobilių ralio čempionate prieš varžovus turi ženklią persvarą, nusprendė įgyvendinti kiek neįprastą planą – Elektrėnų ralyje startuoti, tačiau nefinišuoti.

Jau anksčiau kalbėdamas apie šį planą lenktynininkas nebuvo tikras, ar jį tikrai galės įgyvendinti, tačiau teigė, kad toks pasirinkimas leistų sutaupyti pagrindiniam komandos tikslui – startui sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis pripažintame Dakare.

Vis dėlto pasitaręs su šturmanu lenktynininkas informavo, kad pirminis planas „neišdegs“, mat Andris Malnieks patikino, kad startas tik pirmajame greičio ruože, dėl ko komanda „užsidirbtų“ 0 taškų, gali būti pripažintas, kaip taisyklių pažeidimas, todėl rizikuoti – nevalia.

„Elektrėnų ralyje ne tik startuosime, bet ir finišuosime. Andris davė man velnių už pirminę strategiją. Jį neretai galima pamatyti ir varžybų teisėjo rolėje ralio, ralio-kroso bei kitose varžybose. Šturmanas išsiaiškino, kad mano sugalvotas planas chuliganas gali būti interpretuotas, kaip neatitinkantis taisyklių. Taigi, arba startuojame ir „varom“ iki galo, arba nevažiuojame visai“, – aiškino „Agrorodeo“ komandos pilotas.

Ieškos kitų būdų sutaupyti

V. Žala pripažino, kad nepaisant to, jog lenktynės klasikiniame ralyje komandai yra savotiškos treniruotės prieš didįjį startą sausį Saudo Arabijoje, progos tapti Lietuvos automobilių ralio čempionais praleisti nenori.

Kalbėdamas apie „neišdegusį“ planą sutaupyti sportininkas teigė, kad biudžeto klausimus bandys spręsti kitais būdais, o artėjančių klasikinio ralio etapų metu diržus susiverš važiuodami santūriau.

„Jau nusprendžiau, kaip galėtume sutaupyti Elektrėnų ralio ir etapo Zarasuose metu. Ankstesniuose etapuose investuodavome į sportinio automobilio draudimą, kad vairuodamas galėčiau sau leisti šiek tiek daugiau, tačiau dabar likusiems dviem etapams draudimo nepirksime ir stengsimės važiuoti šiek tiek konservatyviau. Tokiu būdu sutaupysiu mažiausiai šešis tūkstančius eurų“, – teigė lenktynininkas.

Tiesa, „Agrorodeo“ komandos pilotas neslėpė, kad sprendimas važiuoti atsargiau nereiškia, jog komanda nesistengs tapti etapo lyderiais. V. Žala patikino, kad jei jau važiuos viso etapo metu, tai jame stengsis pasiekti ir geriausių rezultatų.

Trečiasis įskaitinis šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Rally Elektrėnai“ įvyks rugsėjo 11-12 dienomis.