Nors savaitgalį įvykęs paskutinis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas Zarasuose „Agrorodeo“ komandai turėjo būti finišo tiesioji šių metų čempionato čempionų titulo link, „Samsonas Rally Around 7 Lakes“ organizatorių paruošti greičio ruožai komandos pilotui Vaidotui Žalai nė minutei neleido atsikvėpti, o varžyboms pasibaigus lenktynininkas pripažino, kad tiek „čiūdų“ neturėjo viso sezono metu.

Dėl titulo teko pakovoti

V. Žala teigė, kad į Zarasus atvyko su mintimi, jog, kaip ir ankstesniuose etapuose, reikės tiesiog pravažiuoti greičio ruožus, „pasiimti“ titulą, kurį komanda jau buvo beveik iškovojusi didele taškų persvara prieš varžovus, ir važiuoti į namus. Vis dėlto, kaip paaiškėjo jau po kelių greičio ruožų, taip lengvai išsisukti nebuvo lemta, mat tam, kad pasiektų varžybų finišą „Agrorodeo“ komandai reikėjo ne tik pakovoti, tačiau ir laviruoti ant dviejų ratų.

„Viso sezono metu važiavome be nuotykių, todėl tikėjausi, kad Zarasų greičio ruožai nebus išimtis. Vis dėlto, gavosi šiek tiek kitaip. Visų varžybų metu teko kovoti su savimi, nes tiek nuotykių neturėjome viso sezono metu. Viename iš greičio ruožų įvažiavus į gilias provėžas automobilis pradėjo virsti, todėl teko laviruoti ant dviejų ratų, taip pat turėjome nesėkmingą šuolį nuo tramplino, o dėl to neišvengėme ir techninių nesklandumų“, – įspūdžiais po varžybų dalinosi V. Žala.

Neaplenkė ir gedimai

Lenktynininkas aiškino, kad būtent septintajame greičio ruože nusileidus nuo tramplino nuo smūgio nusimovė turbokompresoriaus žarna, dėl ko komandos „Škoda Fabia R5“, kaip teigė V. Žala, trasos finišą pasiekė tokiu tempu, lyg lenktynininkai važiuotų ne „Samsonas Rally Around 7 Lakes“ greičio ruožuose, o keliautų į sodą.

Tiesa, „Agrorodeo“ pilotas pripažino, kad nuotykiai tęsėsi iki pat varžybų finišo, mat net ir paskutiniajame greičio ruože sąlygos komandos nelepino ir tik dar labiau kėlė įtampą.

„Trasos Zarasuose buvo labai techniškos ir reikalaujančios ypatingo tikslumo, o paskutinysis naktinis greičio ruožas pareikalavo nemažai nervų. Paskutiniam greičio ruože viskas vyko taip, kaip neturėjo vykti. Prieš pat paskutinįjį startą pradėjo lyti, tuo tarpu papildomų žibintų tvirtinimo taškai išsibalansavo po ankstesnių smūgių nuo tramplynų. Vis dėlto, po įtemptų varžybų pasiekti finišą yra neapsakomai geras jausmas“, – pasakojo V. Žala.

Čempionato kulminacija

Lenktynininkas teigė, kad nepaisant nesibaigiančių nuotykių Zarasuose, šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionatas ėjosi lyg iš natų. Kadangi dėl pasaulyje ir Lietuvoje kilusios pandemijos net keli čempionato etapai buvo atšaukti, dėl čempionų titulo kovojančios komandos varžėsi keturiuose įskaitiniuose etapuose, o jau po pirmųjų dviejų „Agrorodeo“ komanda pelnė pakankamai didelę taškų persvarą prieš varžovus.

V. Žala juokėsi, kad atvažiavus į Zarasus planas važiuoti ramiai vėl neišdegė, tačiau vakaro pabaigoje jiedu su šturmanu Andris Malnieks pasiekė tikslą ir iškovojo 2020-ųjų Lietuvos automobilių ralio čempionų titulus.