Vaidotas Žala ir Andris Malnieks paskelbė apie planus startuoti tarptautinėse ralio varžybose. Antrus metus kartu važiuojantis „Agrorodeo“ ekipažas užsiregistravo į trečiąjį Europos ralio čempionato (ERČ) etapą Latvijoje, vyksiantį gegužės 24–26 dienomis. Sportininkai ERČ varžysis galingiausioje įskaitoje tuo pačiu R5 klasės automobiliu, kaip ir pernai.

„Pastaraisiais metais dalyvaudavome tik Lietuvos čempionato etapuose ir jau subrendome išvažiuoti kiek toliau – norime pasimatuoti savo greitį su greičiausiais europiečiais. Didelę įtaką apsisprendimui turėjo tai, kad kaimyninėse šalyse – Latvijoje ir Lenkijoje – vyksta du Europos ralio čempionato etapai. Tai aukšto lygio varžybos, dalyvavimas jose padės dar labiau pagilinti įgūdžius prieš svarbiausią metų renginį – Dakaro ralį“, – teigia lenktynininkas V. Žala.

„Agrorodeo“ komanda dalyvaus bent dviejuose ERČ etapuose – gegužės 24–26 dienomis Latvijoje vyksiančiame „Rally Liepaja“ ir birželio 28–30 d. Lenkijoje – „PZM Rally Poland“. Abu raliai vyksta netoli Lietuvos – Latvijoje daugelis greičio ruožų numatyta Liepojos ir Talsio regionuose, o Lenkijoje – Mikolaikų. Pastarajame ralyje bus labai daug lietuvių, nes „PZM Rally Poland“ yra ne tik Europos, bet ir Lietuvos ralio čempionato įskaitos etapas.

ERČ 2019 metais vyksta 8 etapai, tai yra aukščiausio lygio Europoje vykstančios ralio varžybos. Daliai sportininkų jos tampa tramplinu į Pasaulio ralio čempionatą (WRC) – pavyzdžiui, „Rally Liepaja“ 2014 m. nugalėję Esapekka Lappi su Janne Fermu šiuo metu WRC atstovauja gamyklinei „Citroen“ komandai.

2018 m. sezone V. Žala ir A. Malnieks dalyvavo keturiuose Lietuvos ralio čempionato etapuose ir visuose pakartojo tą patį pasiekimą – buvo greičiausi tarp lietuvių komandų. Šiemet šalyje vyko tik vienas etapas – „Winter Rally“, jame „Agrorodeo“ komanda taip pat užėmė pirmą vietą Lietuvos čempionato įskaitoje. Dėl dalyvavimo likusiuose Lietuvos ralio čempionato etapuose komanda priims sprendimą gegužės pabaigoje.