Kopos, feš feš, paplūdimys – trys raktiniai žodžiai, apibūdinantys aštuntąjį Dakaro ralio etapą.

Trečią dieną iš eilės Dakaro ralio organizatoriai nepagaili šių elementų visiems dalyviams, o jie lietuviams – visai naudingi. Automobilių įskaitoje du lietuvių ekipažai pakliuvo tarp penkiolikos greičiausių, o „Agrorodeo“ komanda užėmė 11 vietą.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas vėliau nei pirmieji sunkvežimiai, tačiau pamažu yrėsi į priekį ir greičio ruožo viduryje buvo klasifikuojamas 12 vietoje. Tada prasidėjo didžiosios kopos, kurių visiškai sklandžiai įveikti nepavyko – sportininkai prarado keliolika minučių besidarbuodami kastuvu, tačiau vėliau demonstravo aukštą tempą ir atkovojo kelias pozicijas. 11 vieta aštuntame etape kilstelėjo „Agrorodeo“ komandą į, preliminariais duomenimis, 12 vietą bendroje įskaitoje.

„Šiandien gera diena buvo. Vieną kartą ant pilvo užsėdom, bet po to viskas labai gerai vyko. Smagiai važiavom, be jokių ekscesų, o pabaigoje dar labai smagiai palenktyniavom su Antanu“, – išlipęs iš „Toyota Hilux“ finiše kalbėjo V. Žala.

  1. Jurgelėnas tradiciškai džiaugėsi, jog liko dar dvi dienos Dakaro, o pastarosios buvo ypač įspūdingos. Pasak jo, organizatoriai prieš ruožą įspėjo neva šis bus sunkiausias visame maratone, tačiau šturmanui taip neatrodė.

„Pradžioje važiavom, galvojom, kad dulkės, o vėliau pamatėm – rūkas. Didelis debesis nuo Ramiojo vandenyno atslinko. Kaip ežiukai rūke buvom. O vėliau atėjo smagiosios kopos, įskaičiuojant ir pasidarbavimą kastuvu. Mums ši diena buvo lengvesnė nei vakarykštė, tačiau septintame etape mes patys daug bėdų prisidarėm, o šiandien viskas kaip iš natų. Šis Dakaras, nors ir trumpesnis, tačiau intensyvesnis nei ankstesni“, – pasakojo S. Jurgelėnas, pajuokavęs, kad po Dakaro ralio reikėtų šiose apylinkėse dar savaitę pasilikti ir pailsėti.

Automobilių įskaitoje savo persvarą dar labiau padidino Nasseras Al-Attiyah, aštuntame etape finišą pasiekęs antroje vietoje. Pagrindinis jo varžovas Stephane‘as Peterhanselis pirmoje greičio ruožo dalyje palaikė aukštą tempą, tačiau į kopas įvažiavo pirmas, neturėjo jokių orientacinių vėžių priešais ir dukart užklimpo.

Greičiausias šiame etape buvo Sebastienas Loebas, nugalėjęs jau ketvirtame greičio ruože (iš 8). Tačiau jo padarytos klaidos kituose etapuose viltis nugalėti 2019 m. Dakaro ralyje sumažino iki minimumo – bendroje įskaitoje jis trečias ir nuo lyderio atsilieka beveik valanda.

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas finišavo iškart po „Agrorodeo“, 13 vietoje. Benediktui Vanagui su Sebastianu Rozwadowskiu greičio ruože sekėsi prasčiau – jie finišą pasiekė, preliminariais duomenimis, 25 pozicijoje. S. Jurgelėnas pasakojo, kad jiems dar atidavė turėtą buteliuką su vairo kolonėlės skysčiu.

Motociklų įskaitoje į greičiausiųjų trisdešimtuką įsiveržė Arūnas Gelažninkas. Preliminariais duomenimis, aštuntame etape jis užėmė 33 vietą, o bendroje įskaitoje pakilo į 27. Balys Bardauskas, preliminariais duomenimis, į finišą atvažiavo 58.

Bendroje motociklų įskaitoje įvyko nemažai permainų: lyderio pozicijoje važiavusio Ricky Brabeco motociklas sugedo ir šis turėjo atsisveikinti su viltimis finišuoti 2019-ųjų Dakare. Dar vienam greičiausiųjų dešimtuko atstovui Stefanui Svitko ralis taip pat baigėsi – tiesa, dėl patirtos traumos griūvant. Tuo pasinaudojo 2016 m. Dakare nugalėjęs Toby Price‘as, po aštuonių etapų tapęs bendrosios įskaitos lyderiu. Nuo jo vos daugiau nei minute atsilieka Pablo Quintanilla, o šešiomis – Matthiasas Walkneris (2018 m. nugalėtojas) bei Samas Sunderlandas (2017 m. nugalėtojas). Tad čia intriga toli gražu nesibaigė.

Trečiadienį vyks priešpaskutinis, devintasis Dakaro ralio greičio ruožas. Jame bus daugiau nei 300 kilometrų smėlio, kopų, o žiūrovų akį trauks masiniai startai.