Vaidotas Žala ir Andrieks Malnieks užtikrintai pradėjo „Žemaitijos ralį“. „Agrorodeo“ ekipažas šeštadienį Kelmės apylinkėse laimėjo pirmuosius keturis greičio ruožus ir įsitvirtino lyderio pozicijoje.

Įžangoje – pirmi

V. Žala ir A. Malnieks penktadienį vykusioje oficialioje treniruotėje parodė geriausią laiką. Pilotas neslėpė, kad viskas klostėsi puikiai.

„Esu net šiek tiek nustebęs, kad sekėsi taip gerai. Susirašant trasą visą dieną pylė lietus. Tai reiškia, kad važiuoji purvo voniom, kas nelabai panašu į greičio ruožus. Galvojom, kad bus daug reikalų. Vėliau išlindo saulė, pašvietė, trasa pradžiūvo tai labai smagiai pralėkėme“, – teigė V. Žala.

Naktį Kelmės apylinkes merkė lietus, tad „Žemaitijos ralis“ prasidėjo ant šlapios kelio dangos.

„Reikės važiuoti atsargiau ir įvertinti trasos būklę“, – kalbėjo „Agrorodeo“ pilotas.

Šeštadienį trasa pamažu džiūvo ir sąlygos pagerėjo.

Užtikrintas startas

V. Žala ir A. Malnieks atidarė „Žemaitijos ralį“ startuodami pirmi. „Agrorodeo“ ekipažas pirmajame greičio ruože (11,74 km) sugaišo 6 min. 15,15 sek ir užtikrintai aplenkė visus varžovus – antras finišavęs latvis J. Vorobjovs atsiliko daugiau nei 13 sek.

Antrajame greičio ruože (9,4 km) V. Žala taip pat diktavo savo sąlygas – 4 min. 45,9 sek. Po dviejų greičio ruožų bendroje įskaitoje „Agrorodeo“ komanda J. Vorobjovs ekipažą lenkė jau beveik 22 sek.

Antrajame greičio ruože nepasisekė Dominykui Butvilui su „Škoda Fabia R5” – buvęs Lietuvos čempionas išlėkė iš trasos, nebaigė distancijos ir buvo priverstas pasitraukti iš ralio.

Trečias greičio ruožas buvo analogiškas pirmajam. „Agrorodeo” ekipažas distanciją įveikė per 6 min. 20 sek. ir bendroje įskaitoje persvarą prieš artimiausią varžovą padidino iki beveik 35 sek.

Ir ketvirtajame etape V. Žala buvo greičiausias – 4 min. 55 sek., o persvara bendroje įskaitoje išaugo iki daugiau nei 43 sek.

„Viskas gerai, viskas pagal planą – buferiai sveiki, mašina ant kelio. Trasa pradžiūvus labiau nei tikėjausi, nors visą naktį lijo. Svarbiausia, kad technika sveika ir važiuojame toliau – pirmose varžybose tai svarbiausia. Žinoma, noris važiuoti aštriau, bet sezono starte svarbiausia pasiekti finišą“, – kalbėjo V. Žala.

Iš viso pilotams šeštadienį teks įveikti 108 km greičio ruožų.

Skaičiuojama, kad šiais metais prie starto linijos stojo net 6 Lietuvos čempionai.

Šių metų „Žemaitijos ralis“ skirtas Tomui Savickui (1969-2019) atminti, kuris buvo vienas iš „Žemaitijos ralio“ įkūrėjų.