Turkmėnija – įdomi ir nenuspėjama šalis.

Jos vadovai keitė pasaulio istoriją, vijo į gatvę medikus ir mokslininkus, o dabar nusitaikė į vairuojančias dailiosios lyties atstoves. Šalies sostinėje Ašchabade policija stabdo automobilius vairuojančias moteris ir visada randa priežasčių, kaip atimtų jų vairuotojų pažymėjimus.

Per vietos radiją buvo pranešta, kad akcija, kurią galima įvardinti kaip „Ne moterims prie vairo“ buvo visuotinė ir vyko visose sostinės gatvėse. Viena sostinės gyventoja vairuotojo pažymėjimą prarado todėl, kad jos vaistinėlė „neatitiko galiojančių reikalavimų“.

Per vasario 18 – 19 dienomis vykusius reidus į specialias saugojimo aikšteles buvo nuvežta nuo 90 iki 120 automobilių. Žiniasklaidos teigimu, šalies policija daro viską, kad moterys prarastų norą ir galimybes vairuoti. Įdomu tai, kad riboti moterų vairuotojų galimybes buvo pradėta nuo pačios policijos. Dar praėjusią savaitę policijos pareigūnės gavo tiesioginį savo vadovybės nurodymą asmeninį transportą palikti prie darbo ir namo keliauti visuomeniniu.

Beje, Turkmėnijoje ribojamos ne tik moterų, bet ir kitų asmenų vairavimo galimybės. Kiek anksčiau šalyje buvo uždrausti juodi automobiliai. Vėliau atėjo tamsių atspalvių transporto priemonių eilė. Po kurio laiko į „draudžiamų“ sąrašus pateko senos transporto priemonės ir tentiniai sunkvežimiai. Galiausiai vairuotojų pažymėjimai buvo pradėti atiminėti iš neįgaliųjų. Gal tokiais būdais vietos valdžia kovoja su aplinkos užterštumu ir visus bando pripratinti prie ekologiško, jojamojo arba kinkomojo transporto?