Didžiausia šių metų Lietuvos motokroso čempionato intriga – tikrai ne koronaviruso padaryti pakeitimai varžybų kalendoriuje, o pirmą kartą istorijoje įsteigta čempionatinė moterų klasė.

Moterų klasės dalyvės, taip pat vaikai, mėgėjai ir veteranai (iš viso 70 dalyvių) Pakruojyje startavo šeštadienį, o sekmadienį jėgas išandė galingiausių klasių atstovai bei atletai, lenktyniaujantys motociklais su priekabomis – dar 102 dalyviai.

Kovos moterų klasėje.

„Motodamos“ jau trečią kartą šiais metais startavo atskirame važiavime, kuriame varžėsi tik jos. Iš viso Pakruojyje startavo 10 motodamų. Šiemet moterų klasė tapo čempionatine, o tai, Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidento Roberto Benediktavičiaus teigimu, suteiks papildomą impulsą šiai sporto šakai.

„Tokiu būdu moterys iš sporto klubų sulaukia daugiau dėmesio ir paramos, keliamas profesionalumo lygis. Kai pernai paskelbėme šią naujieną, motokroso čempionato dalyvės buvo akimirksniu išgraibstytos. Tai rodo, kad žengėme teisinga kryptimi, nes norime, kad klubai padėtų ir prisidėtų prie vaikų, moterų ir aukšto meistriškumo sportininkų vystymo“, – sako Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius.

Moterų klasei tapus čempionatine, „motodamos“ savo sporto klubams atneša dvigubai daugiau taškų nei nečempionatinių klasių dalyviai (pvz., Pradedantieji, Mėgėjai, Veteranai).

Didžiulė moterų konkurencija dėl pirmos vietos čempionato įskaitoje.

Iki šiandienos etapo Pakruojyje moterų įskaitos trejetukas čempionate atrodė taip:

  1. Adrija Skudutytė (97 tšk.), 2 Austėja Tamuliūnaitė, nuo keturračio ant motociklo persėdusi tik šiemet (84 tšk.), 3 Agilija Skudutytė (76 tšk.).

Lietuvaičių konkurenciją dar labiau padidino labai greita viešnia iš Latvijos Anna Steciuka. Ji bendroje įskaitoje atsilieka nuo pirmojo trejeto, nes praleido vieną čempionato etapą. Tačiau Adrija Skudutytė iki šiol nebuvo aplenkusi latvės, todėl intriga buvo tikrai didelė.

Pirmajame važiavime viešnia iš Latvijos startavo puikiai ir neleido Adrijai Skudutytei jos aplenkti iki pat starto.

Tačiau antrojo važiavimo metu Adrija Skudutytė atsirevanšavo latvei – aplenkė Anną ir išplėšė pergalę trečiajame motokroso čempionato etape. Tuo pačiu Adrija Skudutytė įsitvirtino ir pirmoje čempionato vietoje.

Trečioje vietoje likusi Austėja Tamuliūnaitė, tik šiemet nuo keturračio persėdusi ant motociklo, pripažino, kad priprasti prie naujos transporto priemonės dar sunku, ypač įveikiant posūkius.

“Pirmajame važiavime Anna buvo pranašesnė už mane, tačiau antrojo važiavimo metu pavyko sėkmingai startuoti ir iššsiveržti į priekį. Anna yra stipri varžovė, todėl smagu su ja varžytis. Antrąjį etapą ji praleido dėl traumos, kas iš dalies leido man pakilti į lyderės poziciją po dviejų etapų, na, o pergalė šiandien leis man įstvirtinti savo pranašumą likus dviems etapams iki čempionato pabaigos”, – po finišo įspūdžiais dalinosi trečiojo etapo nugalėtoja Adrija Skudutytė. 

„Moterims motokrosas yra fiziškai sunki sporto šaka. Bet viską atperka emocinis pasitenkinimas. Ypač kai užimi prizinę vietą. Sulig kiekvienu varžybų etapu kaupiu patirtį ir įveikiu kai kurias savo baimes“, – džiaugėsi trečioje vietoje etapą užbaigusi Austėja Tamuliūnaitė, kuri bendroje čempionato įskaitoje yra antra.