Šveicarijoje buvo nuspręsta uždrausti dyzelinius Porsche Macan ir Cayenne modelius, kadangi šių automobilių 3,0 ir 4,2 l varikliai nebeatitinka ekologinių reikalavimų.

Draudimas bus taikomas ir furgonams Mercedes-Benz Vito su 1,6 l dyzeliniais agregatais. Jeigu toks automobilis į šalį buvo įvežtas po rugpjūčio 17 d., registruoti jo nebebus galima. Iki minėtos datos įvežtas transporto priemones bus galima eksploatuoti, tačiau jų variklius teks modifikuoti.

Tai – ne pirmas atvejis, kai Porsche automobiliai patenka į draudžiamų transporto priemonių sąrašą. Birželį paaiškėjo, kad vokiečių prekių ženklas turi nutraukti prekybą Europoje, kadangi jo automobiliai nebeatitinka ES griežtėjančių ekologinių normų.

2017 m. Vokietijos valdžia uždraudė registruoti naujus Porsche Cayenne su 3,0 l V6 tipo dyzeliniais varikliais. Draudimo priežastis – „sukčiaujančio“ algoritmo, mažinančio realiai išmetamų teršalų kiekį, naudojimas. Taip pat Porsche buvo įpareigotas atšaukti 22 000 automobilių su minėtu algoritmu ir atnaujinti programinę jų įrangą.