Viešumoje pasirodė informacija apie tai, kad prancūzų koncernas Renault planuoja atnaujinti derybas su japonų Nissan ir svarsto galimybę įsigyti Fiat Chrysler.

„The Financial Times“ teigimu, Renault per artimiausius 12-a mėnesių turėtų grįžti prie klausimo dėl galimo susijungimo su Nissan. Taip pat, leidinio turimais duomenimis, naujasis darinys vėliau gali paskelbti ir apie plečiamą bendradarbiavimą su italų – amerikiečių koncernu Fiat Chrysler (FCA).

Neįvardindamas šaltinių, „The Financial Times“ nurodo, kad Fiat Chrysler taip pat siekia glaudesnio bendradarbiavimo ar net susijungimo ir ta kryptimi jau vyksta parengiamieji darbai. Priminsime, kad kiek anksčiau susidomėjimą Fiat Chrysler verslais išreiškė kitas prancūzų aljansas Peugeot Societe Anonyme Groupe (PSA). Naujausia neparvirtinta informacija, kol kas, FCA susijungimo idėją atmetė.

Beje, idėją apie galima įmonių suvienijimą prieš porą metų buvo iškėlęs dabar jau buvęs Renault – Nissan – Mitsubishi vadovas Karlas Gonas (Carlos Ghosn), tačiau tuomet tam pasipriešino Prancūzijos valdžia.

Jeigu dabartinė idėja bus realizuota, naujasis Renault, Nissan, Fiat ir Chrysler aljansas taps ypatingai stiprus ir galintis ne tik konkuruoti bet ir aplenkti tokius gigantus, kaip Volkswagen ir Toyota.