Dar netyla savaitgalį nauju rekordu pasibaigusių elektromobilių tradicinių, jau penktųjų varžybų „Charge it on! Vilnius – Palanga“ aidai.

Dėmesio susilaukė ne tik jų laimėtojai ir rekordininkai – keturių Dakaro maratonų dalyvis Vaidotas Žala su „Energijos tiekimo“ generaliniu direktoriumi Dariumi Montvila, iš sostinės Palangoje su „Hyundai KONA electric“ atsidūrę per 3 val. 28 min. ir 25 sek., bet ir kiti prizininkai, ir net mažieji elektromobilių pilotai, tradiciškai užbaigę šią elektromobilių entuziastų šventę.

Tad stebėtis netenka, jog per kraštus veržęsis azartas iš didžiųjų varžybų beregint persikėlė ir į visai šalia jų apdovanojimo vietos, Jūratės ir Kastyčio skvere, vykusias ERGO vaikų elektromobilių varžytuves.

Jose panoro dalyvauti per septynias dešimtis 4-10 metų vaikų iš Palangos, Klaipėdos, Šiaulių, Kretingos, Vilniaus, Švenčionėlių ir kitų vietovių, o tolimiausia viešnia, septynerių Ema Pugačiauskaitė, į šias varžybas atvyko net iš Didžiosios Britanijos.

Berniukai ir mergaitės specialiai įrengtoje „drag“ ir slalomo trasose susikovė ne tik dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo, bet ir prizų, kuriuos tradiciškai steigia draudimo kompanija ERGO.

„Susiformavo graži tradicija, kad suaugusius elektra varomų automobilių entuziastus trasoje pakeičia mažieji. Sėdant prie elektromobilių vairo vaikams jau nuo mažens formuojamas atsakingas požiūris ir jų pasirinkimu ateityje gali tapti tikras elektromobilis“, – sako draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje transporto priemonių draudimo skyriaus vadovas Rimvydas Pocius.

„Jau ne pirmą kartą tenka stebėti šias azartiškas vaikų varžybas, kur viskas tikra, nesuvaidinta – ir aistros, ir apmaudo ašaros, ir pergalės džiaugsmas, – sakė į kurortą iš Radviliškio atvykęs Vytautas Buckus. – Keliu kepurę prieš rengėjus ir ERGO, suradusius geriausią investiciją ugdant ne tik jaunųjų varžybiškumą, bet ir mokant juos saugaus eismo pradmenų“.

Pašnekovas neapsiriko – anksčiau įgiję patirties dominavo trasoje, o joje tik debiutavę kaupė pirmuosius jos dividendus.

Kovos azartą bene iškalbingiausiai byloja mažųjų, „Mikro drag“ klasės finalinio važiavimo rezultatai : 12,50, 12,53 ir 12,54 sek. Tokie rodikliai ir tik tokia trapi persvara garantavo visą nugalėtojų pakylą trims palangiškiams – penkerių Leonardui Liutikui, 4,5 metų Markui Krupoviesui ir 5-erių Armandui Dainiui.

Nemažiau atkali kova vyko ir „Slalom“ klasės finale, kur septynerių kretingiškė Agnė Martinkutė pranoko visus berniukus ir pirmoji kirto finišo liniją trasoje sugaišusi 11,35 sek.

Antrąjį prizininką nuo trečiosios vietos laimėtojo ir vėl skyrė vos viena dešimtoji sekundės dalis. 11,63 sek. antrąją vietą garantavo vilniečiui Renatui Kordejevui, o 11,64 sek. džiaugtis trečiąja prizine vieta leido kretingiškiui Alantui Ženčiui.

Visą „Mini drag PRO“ klasės laimėtojų pakylą užėmė kauniečiai, o pergale džiaugėsi „TSB Racing“ komandos narys Tauras Brukšus.

Tauras pranoko ekipos partnerį brolį Skomantą, o trečiąją vietą iškovojo „Popo racing team“ komandos atstovas Povilas Nickus, šalia nugalėtojų pakylos palikęs ketvirtosios vietos laimėtoją šiaulietę Austėją Stonkutę.

Pirmųjų dviejų grupių dalyviai rungtyniavo šių varžybų organizatorių, automobilių sporto klubo „Žaibelis“ elektromobiliukais, o „Mini drag PRO“ grupės dalyviai – savo technika.

 

Andriaus LAUCIAUS nuotraukos