Automobilių sporto veteranai jau bemaž pusę amžiaus puoselėja ir turtina gražią tradiciją – kasmet susiburti draugėn ir išbandyti jėgas bei vis dar neblėstantį meistriškumą kalėdinio ir velykinio slalomo aikštelėse.

Šeštadienį, sausio 11-ąją, šalies automobilių sporto veteranai rinksis Kauno rajone, prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) esančioje slalomo aikštelėje, kurioje tądien rengiamos tradicinės kalėdinio slalomo varžybos.

Kodėl tik antrąjį sausio šeštadienį, kai ne tik Kalėdos, bet ir naujieji jau perkopę slenkstį?

Pirmiausia, laukėme jei ne sniego, tai bent jau šaltesnių, žiemą primenančių orų, labiau tinkančių kalėdiniam slalomui, – sako vienas turnyro rengėjų, Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) senjorų komiteto pirmininkas Evaldas Torrau. – Kita vertus, nuslūgus šventiniam šurmuliui ir veteranai pasijunta laisvesni, lengviau randantys laiko šventiniam pasibuvimui tarp bendraminčių“.

Tradicines veteranų slalomo varžybas rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija kartu su LASF senjorų komitetu ir partneriais – Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche “ klubais.

Ko gero tik ralių „Aplink Lietuvą“ bei „Kauno ruduo“ istorija ilgaamžiškumu pranoksta tradicinius veteranų turnyrus, kurie jų dalyviams tampa didžiausia metų švente, – sako LASF prezidentas Saulius Girdauskas, kurio tėvo ir dėdės atminimo taurė – vienas pagrindinių šio renginio trofėjų. – Federacija visapusiškai remia šiuos turnyrus ir jų organizatorius, gebančius vėl suburti draugėn po 70-80 garbaus amžiaus sportininkų, dar neseniai įvairiose šalies ir užsienio trasose garsinusių Lietuvos automobilių sportą“.

Federacijos prezidentas labai vertina Kauno rajono vadovų bei mero Valerijaus Makūno, ne tik steigiančio taurę atskiros įskaitos nugalėtojams, bet ir svetingai priimančių turnyro dalyvius, indėlį.

Veteranų slalomo rengėjai sausio 11 d. laukia ne tik sporto meistrų veteranų, norinčių išmėginti jėgas VDU ŽŪA aikštelėje, bet ir automobilių sporto teisėjų-veteranų, autoklubų narių, rėmėjų, jaunimo ir žiniasklaidos atstovų.

Moterų-senjorių grupėje pirštines surems dailiosios lyties atstovės.

Atskiroje įskaitoje varžysis ne tik studentai, bet ir pirmą kartą šiame turnyre debiutuosiantys VšĮ „Tapk laisvas“ atstovai – žmonės su negalia.

Pamėgti automobilių sportą juos paskatino garsieji raliai „Aplink Lietuvą“, kuriuose bemaž prieš ketvirtį amžiaus, 1996-aisiais, pirmą kartą kartu su sportininkais profesionalais bei mėgėjais jėgas išbandė ir sportininkai su negalia“, – sako organizacijos „Tapk laisvas“ vadovas Saulius Butrimavičius.

O pirmasis iš šios grupės atstovų paraišką atsiuntė Rolandas Šukys iš Joniškio.

Kalėdinio slalomo trasas ketina išbandyti ir tolimojo Sakartvelo automobilių sporto veteranai, geriausius įspūdžius parsivežę iš „Kauno rudens“ ralio, kurį jie pirmąkart atrado praėjusį rudenį.

Automobiliai pagal variklio darbo tūrį bei išvystomą galingumą nebus skirstomi tik vienintelėje moterų grupėje, o kiti slalomo varžybose rungsis FWD (priekiniais), RWD (galiniais) ir AWD (visais keturiais) ratais varomų automobilių grupėse.

Veteranai ir svečiai kausis irgi atskirose, pagal dalyvių amžių sudarytose grupėse

Turnyro laimėtojų ir prizininkų laukia ne tik prizai ir diplomai, bet ir jų bendražygių atminimo taurės, kurias įsteigė žymūs šalies automobilių sporto atstovai, čempionai ir prizininkai, verslininkai, rajono bei šalies automobilių sporto vadovai ir šių varžybų organizatoriai.

Solidžiausios amžiumi veteranų sporto meistrų grupės nugalėtojui Lietuvos automobilių klubo (LAK) prezidentas Rolandas Dovidaitis įteiks jo paties įsteigtą pirmojo „Kauno rudens“ ralio, surengto 1974 m., laimėtojo Romo Jakučionio atminimo taurę, o LAK garbės prezidentas, akademikas Stasys Brundza jauniausiųjų veteranų grupės nugalėtoją apdovanos sporto meistro Vytauto Fedaravičiaus atminimo taure.

Kauno rajono savivaldybės administracijos meras V. Makūnas įsteigė akademijos ilgamečio dėstytojo, prodekano, docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus, o LASF prezidentas S.Girdauskas – buvusio LASF vadovo, sporto meistro Sigito Alesiaus atminimo taures.

Paraiškas į veteranų slalomo varžybas jų organizatoriai priims ir varžybų vietoje lenktynių dieną nuo 9 iki 10.30 val.

Pirmojo automobilio startas – sausio 11d. 11 val.

 Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos