Po dviejų metų pertraukos Lietuvoje pagaliau rengiamos motociklų varžybos, į kurias susirinks stipriausi Europos atletai. Iš viso 6 šalių motociklininkai ir keturračius vairuojantys atletai, nepaisant karantino sunkumų, varžysis plačiausioje Lietuvos Cross Country trasoje, kurios ilgis – apie 10 km. Ji geriausiai atitinka Tarptautinės motosporto federacijos (FIM) reikalavimus.

„Pernai dėl karantino nė vienoje motosporto disciplinoje Lietuvos trasose neįvyko Europos taurės ar čempionato varžybos (2019 m. Šiauliuose surengtas Europos motokroso čempionato etapas). Todėl varžybos Kalvarijoje, vertinant COVID-19 pandemijos kontekste, yra labai svarbios“, – sako Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) generalinė sekretorė Giedrė Janušauskė. 

Lyginant su Lietuvos Cross Country čempionato varžybomis, Europos taurės trasa bus beveik identiška, tik gal truputėlį ilgesnė. Itin sudėtingų endurinių kliūčių (rąstų krūvų ar skaldytų malkų) nebus.

„Trasa labiau klasikinė. Daugiau nei 20 tramplinų, daugybė posūkių, siaurų miško takelių, trasa drieksis ir laukais“, – sakė G.Janušauskė.  Varžybų startas – šeštadienį 11 val.

Specialistų teigimu, tokiomis sąlygomis sukviesti atletus ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Čekijos – didelė sėkmė. Iš viso varžysis 46 sportininkai, suskirstyti į penkias klases: Junior (iki 21 metų), Senjorai (40+), Open (greičiausia), Moterų ir keturračių (Open ir ATV, varomų keturiais ratais).

Du pajėgūs Lietuvos sportininkai negalės dalyvauti dėl sveikatos problemų – Arūnas Gelažninkas ir Raimondas Machrov.

Tačiau keturračių klasėje startuos ryški žvaigždė iš Čekijos Olga „Olly“ Roučkova. Ji jau du kartus yra finišavusi Dakaro ralyje. Saudo Arabijoje Olga negalėjo startuoti dėl reklamos apribojimų, nes jos rėmėjas yra žurnalas „Penthouse“.

Olga keturračiais lenktyniauja – jau 15 metų. 2020 m. ji tapo Europos „Baja“ čempionato nugalėtoja, taip pat laimėjo trečią vietą pasaulio čempionate. 2018 m. ji tapo pirmąja Čekijos keturratininke, startavusia Dakare. O 2019 m. – pirmąja šios šalies lengvojo bagio „Side by side“ pilote.