Praėjęs savaitgalis buvo itin intensyvus motosporto meistrams ir gerbėjams. Lietuvos Cross Country čempionato ketvirtojo etapo varžybos vyko “Auto-Moto Parke”, o Liqui Moly Lietuvos plento žiedo čempionato pirmasis etapas startavo Nemuno žiedo trasoje.

Abiejų varžybų dalyvių laukė išbandymas karščiu, todėl teko pademonstruoti ne tik meistriškumą, bet ir ištvermę. “Auto Moto parko” Cross country trasoje motociklais ir keturračiais startavo beveik 160 atletų. 7 km ilgio trasą organizatoriai išdėliojo taip, kad sportininkai atiduotų visas jėgas. Trasą sudarė ne tik tradiciniai kietos dangos ruožai, miško takeliai tarp medžių, klampūs šlapių durpių ruožai, bet ir dirbtinės kliūtys. Motociklininkams teko pervažiuoti per didžiulį rastą, malkas ir įveikti didžiulių akmenų plotą. Pabūgę tokios kliūties galėjo ją apvažiuoti vadinamuoju “viščiukų keliu” – chicken line, kuriame gaišo papildomas sekundes.

Dulkių gausa pablogino matomumą. Todėl neišvengta griuvimų. Vladas Gončarovas jau pirmojo starto metu per dulkes nepamatęs rąsto griuvo, bet atsipirko tik nedideliais nubrozdinimais. O keturračių Quad ATV klasėje lenktyniavęs Paulius Ruškys įšoko į aštrią duobę, nesuvaldė keturračio ir skrido į vandens kanalą. Keturratis nuskendo, o sportininkas patyrė sužalojimus ir buvo išvežtas į ligoninę. 

Greičiausias tarp motociklininkų ir Enduro klasėje buvo Nerimantas Jucius. Antras finišavo jaunasi talentas Džiugas Kazakevičius. Trečias – finišą pasiekė, o Open klasėje irmą vietą užėmė Šarūnas Matutis. Keturračių kategorijoje nepavejamas buvo tituluotasis latvis Aivis Graudinš. Antras finišavo Evaldas Bujanauskas, trečias Nerijus Moisas. Visi sportininkai varžėsi galingiausioje QUAD OPEN klasėje. QUAD ATV kategorijoje trejetukas atrodė taip: estas Hegri Sutt, Nerijus Grabliauskas, Evaldas Kareiva.

Kova Nemuno žiede: kritimų neišvengta

Lietuvos plento žiedo pirmajame etape, skirtingai, nei pernai, dėl karantino apribojimų nebuvo būrio sportininkų iš Latvijos ir Lenkijos. Šiemet į Nemuno žiedą atvyko vienas Rusijos ir keli Lenkijos sportininkai. Tačiau kova buvo atkakli, nes susirinko ypač didelis Lietuvos atletų būrys. Dvigubai padaugėjo dalyvių „Superbike, Superstock600 klasėse ir daugiau nei trigubai B1200 klasėje. Jei pernai šių klasių sportininkai startavo vienoje grupėje, tai šiemet dėl dalyvių gausos startus reikėjo išskaidyti į tris grupes.

Varžybų vadovas Adomas Dautartas pastebėjo, kad pradedančių sportininkų klasėse C1200 ir C600 daug pajėgių atletų, kurie jau galėtų pereiti į aukštesnio pajėgumo B1200 ir “Superstock600” klases.

Kačerginėje, asfaltinėje 3,3 km ilgio plento žiedo trasoje pačių galingiausių motociklų „Superbike“ klasėje triumfavo antrąją jaunystę išgyvenantis Šarūnas Pladas, prieš metus pagerinęs trasos rato įveikimo rekordą. Tačiau lenktynės Superbike ir B1200 klasių važiavime buvo labai įdomios ir permainingos. Kvalifikacijos metu geresnį rezultatą pademonstravęs sportininkas iš Kelmės Tomas Januška startavo iš pirmos pozicijos. Vis dėlto daugkartinis Lietuvos plento žiedo čempionas Šarūnas Pladas po 12-os ratų finišo liniją kirto pirmas, o Tomas Januška nuo atsiliko vos 0,1 sek! Trečias – Jaroslaw Maleiko. B1200 klasėje triumfavo Andrius Miciūnas. Podiumą iškovojo ir Vytautas Abraitis, Giedrius Burnovas. Superstock 600 klasėje greičiausių trejetukas atrodė taip: Paulius Lubas, Kęstutis Smolskus, Vaidas Stotna. C1200 – Oskaras Tarasevičius, Viktor Bulo, Žilvinas Maselskis. C600 – Gintaras Dereškevičius, Kornelijus Survila, Edvinas Senkus.

„Street“ klasės dalyviai pagal motociklų variklių darbinį tūrį skirstomi į Street 600 ir Street1000 kategorijas. Tarp 17-os šios kategorijos dalyvių – ne tik pradedantys jaunuoliai, bet ir  veteranas Vilius Razmislavičius, kuriam jau daugiau nei 60 metų. Vilius sėkmingai finišavo varžybose, tačiau finišą pasiekė ne visi. Paskutiniame rate krito abiejų Street klasių lyderiai: vienam posūkyje nuslydus, jo motociklas atsitrenkė į atitvarus ir atšokęs pateko tiesiai po iš paskos važiavusio komandos draugo ratais. Todėl klasės lyderiai pasikeitė likus vos vienam posūkiui iki finišo.

Street 1000 lyderių trejetukas – Tadas Bybartas, Giedrius Jurkonis, Tomas Leščiauskas. Street 600 – Evaldas Stancelis, Andrej Lukaševič, Kristijonas Jutelis.

Kitas Liqui Moly Lietuvos plento žiedo čempionato ir Lietuvos Street Taurės etapas Kačerginės „Nemuno žiede“ vyks birželio 26 d. Jo metu dėl įskaitinių taškų susikaus C1200 ir C600 klasių sportininkai bei Street taurės dalyviai.