Šį savaitgalį Šiaulių Aleksandrijos trasoje vyks Europos motokroso čempionato etapas. Varžybos vyks keliose kategorijose: Europos Moterų motokroso ir Europos čempionato Šiaurės rytų etapo MX65/85 (vaikų/jaunių).

Aleksandrijos trasa yra vienintelė Lietuvoje turinti Europos motociklų federacijos (FIM Europe) licenciją. Šį FIM sertifikatą ji gavo 2019 metais, kai Šiauliuose vyko Europos EMX65/85 ir OPEN klasių varžybos.

„Šiauliuose Europos čempionato etapas rengiamas jau septintą kartą Lietuvos istorijoje. 2019 m. vykusios varžybos pripažintos vienomis geriausiai suorganizuotų varžybų Europoje“, – džiaugiasi etapo organizatorius Robertas Benediktavičius.

Lietuviai kovos dėl patekimo į finalinį etapą

Šių varžybų dalyvių pajėgumas – labai aukšto lygio. Kova bus labai atkakli, nes tik dešimt greičiausių Šiaurės rytų zonos sportininkų pateks į finalinį Europos čempionato etapą Italijoje, kuris vyks rugsėjo mėnesį. Jis rengiamas kartu su pasaulio motokroso čempionatu, kuriame startuos ir Lietuvos superžvaigždė Arminas Jasikonis.

„Europos Šiaurės rytų zonos sportininkų pajėgumas tikrai labai didelis. 2019 m. Europos EMX65 klasės vicečempionu tapo Marius Adomaitis, o EMX85 čempionu – latvis Edvards Bizans. Dabar jis perėjo į pajėgesnę MX2 klasę. Tai parodo, kad mūsų regiono sportininkai yra aukšto lygio“, – teigia organizatoriai.

Savaitgalį Aleksandrijoje galėsime palaikyti daugybę Lietuvos sportininkų, kurie mes iššūkį atletams iš užsienio – savo šalių čempionams. EMX65 klasėje Lietuvai atstovaus Rojus Zaborskis ir Martynas Jasiūnas. EMX85 – jau minėtas EMX65 vicečempionas Marius Adomaitis, Eimantas Čepulis, Dovydas Aistis Šikšnys, Jonas Kublickas, Matas Strasevičius. Jaunimo kategorijos atletai suvažiuos iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos.

Kaip atrodo Lietuvos moterys Europos motokroso kontekste

Aleksandrijoje vyks ir visos Europos moterų motokroso čempionato etapas. Pasak R.Benediktavičiaus, moterų motosporto populiarumas Europoje auga kaip ant mielių, todėl moterų kovos tikrai gniauš kvapą. Į Lietuvą atvyksta Norvegijos, Olandjos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Čekijos, Vokietijos čempionatų lyderės.

Lietuvai moterų kategorijoje atstovaus pajėgiausios mūsų šalies motokrosininkės. Tai – pirmoji Lietuvos motokroso čempionė moterų klasėje Adrija Skudutytė ir jos sesuo Agilija. Taip pat Austėja Tamuliūnaitė – daugkartinė Lietuvos čempionė 50cc, 65cc ir 85cc kategorijose (2005-2009 m.), keturračių čempionė moterų įskaitoje (2013-2014 m.), čempionė profesionalių vyrų “Quad Open” Klasėje (2019 m.).

Iš viso savaitgalio varžybose planuojama sulaukti daugiau nei 100 sportininkų.

Patogumas žiūrovams

„Aleksandrijos trasa ne tik atitinka FIM reikalavimus (plati ir saugi, nors pasižymi aukštais tramplinais), bet yra labai patogi žiūrovams. 80 proc. visos trasos trasos žiūrovai mato nuo didelio šlaito. Varžybas labai patogu stebėti ir iš automobilių ar tieisiog patogiai įsitaisius ant žolės. Pagal galiojančią tvarką planuojame įleisti apie 2000 žiūrovų su Galimybių pasais ir dar 300 – be šių dokumentų. Šeštadienį nuo 12.30 val. – kvalifikacinės varžybos. Sekmadienį varžybų atidarymas – 11.30 val.