Pirminiais duomenimis, rugpjūčio 24–26 d. (penktadienį–sekmadienį), mūsų šalies keliuose įvyko 38 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti 48 žmonės.

Tarp sužeistųjų eismo įvykiuose – 4 nepilnamečiai, du keleiviai, vienas motociklą ir vienas dviratį vairavę vaikai. 14 eismo įvykių dalyvavusių vairuotojų amžius buvo mažesnis kaip 25 metai, 3 iš šių vairuotojų buvo neblaivūs.

Neblaivūs vairuotojai savaitgalį sukėlė 5 eismo įvykius, kuriuose buvo sužeisti 7 žmonės, dar 14 neblaivių vairuotojų sukeltų eismo įvykių metu žmonės nenukentėjo. Per tris paras pareigūnai išaiškino 120 neblaivių vairuotojų, 53 iš jų gresia baudžiamoji atsakomybė dėl nustatyto daugiau nei 1,5 promilės girtumo. Pėstieji ir dviračių vairuotojai patraukti atsakomybės dėl 304 įvairių pažeidimų, nustatyti 102 asmenys, vairavę dviračius, apsvaigus nuo alkoholio, 56 iš jų nustatytas didesnis, kaip 1,5 promilės, girtumas.

Per tris paras pareigūnai užregistravo 14 eismo įvykių, kuriuose transporto priemonės susidūrė su laukiniais gyvūnais. Laimei, šių eismo įvykių metu žmonės sužeisti nebuvo, 3 tokie įvykiai įvyko Molėtų rajone, 2 – Vilniaus rajone.

  • Rugpjūčio 24-ąja, penktadienį, mūsų keliuose įvyko 17 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 19 žmonių.

Apie 7.42 val., Panevėžyje, Ramygalos ir Vilniaus gatvių sankryžoje, automobilis ,,Opel Vectra”, kurį vairavo 58 metų vyras, reguliuojamojoje pėsčiųjų perėjoje nepastebėjo ir partrenkė per pėsčiųjų perėją, degant leidžiamam (žaliam) šviesoforo signalui ėjusį 61-erių metų pėsčiąjį. Dėl daugybinių sužalojimų sužeistas pėsčiasis buvo paguldytas į ligoninę.

Beveik tuo pačiu metu, 7.49 val., Kaune, Radvilėnų plente, automobilis „Mini Cooper, vairuojamas 30-metės moters, kelio vingyje įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kur susidūrė su automobiliu „Toyota Corolla“, vairuojamu 35 metų moters. Įvykio metu buvo sužeistos ir į ligoninę pristatytos abiejų automobilių vairuotojos.

Penktadienio vakare, Panevėžyje, Klaipėdos ir S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje, 23 metų vaikinas, vairuodamas automobilį „BMW 535d“, sankryžoje sukdamas į kairę, nepastebėjo ir nepraleido tiesiai važiuojančio motociklo „Yamaha“, kurį vairavo 16-metis vaikinas. Susidūrus automobiliui ir motociklui, 16-metis buvo sužeistas ir gydomas ambulatoriškai.

Prieš vidurnaktį, 23.12 val., Vilniuje, Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankryžoje, 19-metis vaikinas nesuvaldė vairuojamo automobilio „Audi A3“ ir atsitrenkė į stulpą. Eismo įvykio metu nukentėjo 18-metis keleivis, kuris dėl sužalojimų gydomas ambulatoriškai.

  • Šeštadienį, rugpjūčio 25-ąją, šalies keliuose įvyko 8 eismo įvykiai, juose sužeista 10 žmonių.

14.00 val., Utenos rajone, Jotaučių k., dviratį vairavęs 11-metis berniukas, važiuodamas Kalno gatve, suko į kairę, į Norvaišių gatvę, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Audi 80“, kurį vairavo 58 metų vyras. Dviračiui ir automobiliui susidūrus, buvo sužeistas nepilnametis dviratininkas, vaikas gydomas ambulatoriškai.

15.40 val., Šiaulių rajone, rajoniniame kelyje Kužiai–Verbūnai–Gruzdžiai, 23 metų vaikinas, kelio vingyje nesuvaldė vairuojamo automobilio „Opel Astra“, kuris įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Renault Laguna, vairuojamu 29 metų moters. Įvykio metu buvo sužeistas automobilyje „Renault“ važiavęs 2 metų berniukas, vaikas gydomas ambulatoriškai.

Šeštadienio vakare, 20.57 val., Vilniuje, Savanorių pr. ir Pietario g. sankryžoje, teisės vairuoti neturintis 32 metų vyras, vairuodamas automobilį „Audi A6 Avant“, suko į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui su papildoma lentele. Nepraleido ir partrenkė per pėsčiųjų perėją, degant žaliam šviesoforo signalui ėjusius pėsčiuosius, 85 metų vyrą ir 83 metų moterį. Dėl sumušimų abu garbaus amžiaus pėstieji gydomi ambulatoriškai.

Prieš vidurnaktį, 23.55 val., Vilniaus rajone, magistraliniame kelyje Vilnius–Panevėžys, į pirma eismo juosta važiavusio automobilio „Honda Accord“ galinę dalį atsitrenkė dideliu greičiu atvažiavęs automobilis „Volkswagen Golf“, kurį vairavo 21 metų mergina. Dvejų metų vairavimo stažą turinčiai merginai buvo nustatytas vidutinis,1,67 prom. girtumas, įvykio metu ji buvo sužalota, nustačius rankos lūžį, gydoma ambulatoriškai.

  • Paskutinį kalendorinės vasaros sekmadienį keliuose įvyko 13 eismo įvykių, sužeista 19 žmonių.

Ryte, 8.09 val., Pasvalio r, Brenčių k., magistraliniame kelyje Panevėžys–Pasvalys–Ryga,28 metų vyras, neturėdamas teisės vairuoti, kai teisė yra atimta, vairavo automobilį „Audi A4 Avant“, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, nesuvaldė vairuojamo automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Vairuotojas važiavo vienas ir įvykio metu buvo nežymiai sužeistas. Po suteiktos medikų pagalbos vyras buvo uždarytas į policijos areštinę, jam nustatytas 2,03 prom. girtumas.

15.30 val. Kaune, Savanorių prospekte, automobilis „Citroen Xsara Picasso“, vairuojamas 28 metų vyro, atsitrenkė į priekyje važiavusį ir stabdžiusį automobilį „Range Rover Sport“, kurį vairavo 39 metų vyras. Eismo įvykio metu nukentėjo ir iš eismo įvykio vietos medikų į Kauno klinikas buvo išvežta automobilio „Citroen Xsara Picasso“ keleivė, 26 metų mergina, kuriai lūžo ranka.

17.25 val., Vilniuje, Jotvingių ir Riešutų gatvių sankryžoje, neblaivus, teisės vairuoti neturintis 21 metų vaikinas, nesuvaldė vairuojamo automobilio „Volvo V40“, kuris nuvažiavo nuo kelio ir atsitrankė į kelio šlaitą, vertėsi ir atsitrenkė į keliu važiavusį automobilį „Mercedes Benz“. Įvykio metu buvo sužeistas neblaivus vairuotojas ir kartu važiavęs, taip pat neblaivus 23 metų keleivis.

Vakare, 20.30 val., Zarasų r., kelyje Dusetos–Antazavė–Kumpuoliai, neblaivus 20-metis vaikinas vairavo automobilį „Honda Civic“, kurio nesuvaldė. Kelio vingyje, atkarpoje, kur leistinas 50 km/val greitis, nevaldomas automobilis dideliu greičiu nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės medžius. Įvykio metu buvo sunkiai sužeista kartu važiavusi 20-metė mergina, kuri dėl kaukolės traumos komos būsenoje paguldyta į ligoninę. Automobilį vairavęs vaikinas iš eismo įvykio vietos pabėgo, tačiau buvo surastas ir uždarytas į policijos areštinę, jam nustatytas 1,66 prom. girtumas. Kartu važiavęs, taip pat neblaivus automobilio savininkas nenukentėjo.

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, Lietuvoje statistika (Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys):

 

2017 metai

2018 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių

1 847

2 048

201

10,88

Žuvo žmonių

119

108

-11

-9,24

Sužeista žmonių

2 172

2 416

244

11,23