Šeštadienį Rukloje vyko Lietuvos Cross country čempionato ir Taurės trečiasis etapas.  Tvyrant dakariškam 30 laipsnių karščiui sunkių išbandymų kupinoje trasoje kovojo daugiau nei 150 dalyvių.

Pirmieji du etapai, priminsime, vyko Kalvarijos trasoje ir Crazy Fermoje prie Vievio. Abiejuose bendroje įskaitoje užtikrintai nugalėjo Dakaro ralio dalyvis Arūnas Gelažninkas. Stojęs prie trečiojo etapo starto Rukloje, Arūnas pastebėjo, kad varžybų vyr. teisėjas Žilvinas Kazakevičius su komanda suformavo visiškai naują trasą.

„Turėjau idėją surengti tikrą lietuvišką Dakarą. Kad būtų sunku, bet išvengtume traumų. Kadangi trasa sausa ir labai dulka, stengiausi mažinti vidutinį greitį, o trasas, kiek įmanoma, išdėlioti miške“, – paaiškino teisėjas Ž.Kazakevičius.

Atvyko motokroso meistrai

Pasak Arūno Gelažninko, smagu, kad į Cross country varžybas atvyko Lietuvos motokroso meistrai. Pavyzdžiui 2019 metų motokroso čempionas MX1 klasėje Domantas Jazdauskas.

„Motokroso varžybų dalyviai pripratę prie trumpesnės distancijos, kurioje varžosi iki 25 minučių. Rukloje jiems teko važiuoti beveik 8 kilometrų ilgio trasa, kurioje varžėmės net dvi valandas. Cross country varžybose reikia protingai paskirstyti jėgas. Tačiau tokia stiprių atletų kokurencija labai džiugina, tikiuosi, kada nors pajėgią Enduro ralio rinktinę galėsime išsiųsti į pasaulio čempionatą“, – sakė A.Gelažninkas.

Motokroso čempionas Domantas Jazdauskas sakė atvykęs išbandyti savo ištvermės, jam buvo smalsu pasižiūrėti, kaip seksis atlaikyti tempą 2 valandas.

„Nuo pat mažens svajoju apie Dakarą, o šios Cross country varžybos yra mažas žingsnelis arčiau svajonės“, – paaiškino motokroso čempionas Domantas Jazdauskas.

Beje, į Gaižiūnų poligoną išbandyti jėgų atvyko ir kitas motokroso meistras Dovydas Karka, nusprendęs debiutuoti šioje disciplinoje.

Motociklininkai varžėsi keliose klasėse. Jauniausi ir mėgėjai važiavo valandą, pažengę – pusantros, o profesionalai ištvermę bandė ir greitį smėlynuose demonstravo 2 val.

Varžybos prasidėjo Domanto Jazdausko spurtu ir iki varžybų paskutinio rato jis tvirtai išlaikė lyderio poziciją. Šį kartą Arūnas Gelažninkas buvo besivejančio vaidmenyje, o jam į nugarą kvėpavo Raimondas Machrovas ir Dovydas Karka. Įspusėjus varžyboms lyderių dvejetas atitrūko nuo artimiausių varžovų solidžia persvara. Ketvirtajame rate Dovydas Karka buvo priverstas pasitraukti, nes baigėsi degalai. O Arūnas Gelažninkas toliau tirpdė atstumą iki varžybų lyderio D.Jazdausko.

Neapsieita be dramos

Pragaras užvirė penktajame rate, kai labai sumažėjo Arūno Gelažninko motociklo galia. Arūnas stojo patikrinti, kas nutiko. „Pirma mintis buvo, kad dėl dulkių gausos užsikimšo oro filtras, – pasakojo Arūnas. – Viską patikrinau, ketinau tęsti varžybas, kai paaiškėjo, kad mano motociklo pavarų dėžėje „dingo“ pavaros. Likusius ratus sukau tik su trečia pavara.“

Atrodė, kad Lietuvos Cross country čempionato trečiojo etapo nugalėtojo vardas atiteks varžybų debiutantui, tačiau, likus penkiems kilometrams iki dvi valandas trukusio pragaro pabaigos, sugedo jo motociklas.

„Likus pusei rato iki finišo sugedo motociklas. Labai gaila. Reikėjo parsistumti net penkis kilometrus. Važiavosi gerai. Sekėsi tikrai puikiai. Pabaigoje, esant įtikinamai persvarai prieš Arūną Gelažninką net sumažinau tempą ir nerizikavau. Manau, tai ne paskutinis kartas ir vėl startuosiu Cross country čempionate“, – komentavo Domanatas Jazdauskas sugrįžęs į serviso zoną.

Dramatiška varžų pabaiga lėmė dar vieną pergalę Arūnui Gelažninkui. „Paskutines 40 minučių atidaviau visą save. Artėjau prie Domanto. Varžybos labai geros. Džiaugiuosi, kad Domantas važiavo, puiki konkurencija“, – finiše įspūdžiais dalinosi Arūnas Gelažninkas.

Rezultatai motociklų klasėse

Enduro:

1. Arūnas Gelažninkas,

2. Rytis Garbačiauskas,

3. Vytenis Mačerinskas.

E1:

1. Džiugas Kazakevičius,

2. Andrius Mitkevičius,

3. Laurynas Kolupaila.

E14+:

1. Gustas Martinkėnas,

2. Justas Kazakevičius,

3. Liutauras Maciulevičius.

E40+:

1. Danielius Žostautas,

2. Mindaugas Šimkevičius,

3. Artur Butkus.

Mėgėjai:

1. Janis Freimanis,

2. Viktoras Majys,

3. Evaldas Navickas.

Open:

1. Raimondas Machrov,

2. Nerimantas Jucius,

3. Mindaugas Paškevičius.

85cc:

1. Domas Butkus,

2. Jokūbas Skerbedis,

3. Justas Maksvytis.

Pažengusieji:

1. Ernestas Streikus,

2. Ovidijus Baliulis,

3. Mindaugas Darela.

Pradedantieji

1. Dovydas Bajorinas,

2. Karolis Varnauskas,

3. Dmitrijus Klimovas.

Veteranai:

1. Kęstutis Gurčinas,

2. Uldis Veidenieks,

3. Gintautas Igaris.

Rezultatai keturračių klasėje:

Quad ATV:

1. Hegri Sutt,

2. Aivaras Maciulevičius,

3. Marius Kvetkauskas.

Quad Open:

1. Grzegorz Spadlinski,

2. Kęstutis Kaminskis,

3. Aivis Graudinš.

Komandinė įskaita

1. Kilobaitas Racing Team 2,

2. Kilobaitas Racing Team,

3. MK Vytis.