Ketvirtasis Europos ralikroso čempionato etapas Rokui Baciuškai prasidėjo puikiai – Prancūzijos „Loheac“ trasoje jis laimėjo visus keturis kvalifikacinius važiavimus, pusfinalyje taip pat užėmė pirmą vietą, tačiau finale liko paskutinis.

Koją pakišo technikos gedimas – „Audi A1“ sustojo pajudėjęs vos metrą nuo starto.

Iš pirmos eilės startavęs ir puikų šansą gerai finale pasirodyti turėjęs R. Baciuška pro priekinį automobilio stiklą stebėjo, kaip nuo jo tolsta visi varžovai ir jau išlipęs iš automobilio matė, kaip vienas po kito finišo liniją kerta pagrindiniai jo varžovai „Euro RX“ čempionate: Aydaras Nurievas, Gergely Martonas, Artis Baumanis ir kiti.

„Audi“ visą savaitgalį važiavo puikiai, tačiau tai techninis sportas ir tokie dalykai kartais nutinka. Labai apmaudu ir liūdna, tačiau dabar jau nieko nepakeisim – sankaba „sudegė“ pačiu blogiausiu metu. Ją pakeisime ir kituose etapuose toks gedimas neturi pasikartoti. Nepaisant nesėkmės finale, etapą vertiname gerai – pavyko priartėti prie čempionato lyderio Baumanio, dabar mus teskiria vienas taškas ir likę du etapai bus labai įdomūs“, – po finalo pasakojo tauragiškis R. Baciuška.

Dėl puikaus pasirodymo visame etape, nepaisant nesėkmės finale, R. Baciuška išsaugojo antrą vietą „Euro RX“ S1600 klasėje ir atstumą iki lyderio Artio Baumanio sumažino iki vieno taško: per 4 etapus latvis surinko 87 taškus, R. Baciuška – 86. Puikiai Prancūzijoje pasirodęs rusas A. Nurievas priartėjo prie lyderių ir turi 81 tašką.

Tai ne pirma R. Baciuškos nesėkmė Europos čempionato etapų finale. Per keturis etapus jis visus kartus pateko į finalinį etapą ir kovėsi tarp šešių greičiausiųjų, tačiau tik viename lipo ant podiumo.

Europos ralikroso čempionato etape Prancūzijoje dalyvavo ir kitas lietuvis Paulius Pleskovas. „Supercars“ klasėje važiuojantis sportininkas užėmė 23 vietą. Per 4 etapus surinkęs 1 tašką, jis bendroje čempionato įskaitoje užima 24 vietą. Pirmas šiame čempionate – latvis Reinis Nitišs, kuris liepos mėnesį dalyvavo Palangoje vykusiose „Aurum 1006 km lenktynėse“. Vairuodamas „Cupra TCR“ automobilį kartu su Justu Jonušiu ir Robinu Vaksu jis užėmė 1 vietą TCR automobilių įskaitoje.

Pasaulio ralikroso čempionate „World RX“ pirmą vietą užėmė sezono lyderis Johanas Kristoffersonas. Antras liko Andreas Bakkerudas, trečias – Petteris Solbergas.

  1. Baciuška po etapo Prancūzijoje į Lietuvą dar negrįš. Dvyliktokas praleis pirmąją mokslų savaitę, nes jau pirmadienį išskrenda į Belgiją – ten artėjantį savaitgalį vyks pasaulio KZ2 kartingo čempionatas.

Iki Europos ralikroso čempionato pabaigos liko 2 etapai: rugsėjo 15-16 d. Latvijoje bei spalio 13-14 d. Vokietijoje.