Po vasaros pertraukos Europos ralikroso čempionatas grįžta į trasas. Artėjantį savaitgalį Prancūzijoje, Bretanės trasoje, vyks ketvirtas „Euro RX“ etapas, kuriame dalyvaus ir „Audi A1“ vairuojantis lietuvis Rokas Baciuška. Jis įpusėjus 2018 m. sezonui S1600 klasės įskaitoje užima antrą vietą.

„Mūsų tikslas varžybose visada toks pat – pasirodyti maksimaliai gerai. 2018 m. sezonas jau persirito į antrą pusę ir kiekvienose varžybose bus tik sunkiau, tačiau mes esame pasiruošę artėjantiems etapams bei kovai dėl Europos čempiono titulo“, – teigia tauragiškis R. Baciuška.

Vasaros jis neleido veltui – dalyvavo Rygoje surengtoje treniruočių stovykloje kartu su pasaulio ralikroso žvaigždėmis Mattiasu Ekstromu ir Andreasu Bakkerudu.

Rugsėjis lenktynininkui bus ypač intensyvus. Dvyliktokas praleis pirmąją rudens mėnesio savaitę, nes po „Euro RX“ čempionato etapo Prancūzijoje keliaus tiesiai į Belgiją – prie Genko miesto esančioje trasoje rugsėjo 8-9 dienomis vyks pasaulio kartingų KZ2 čempionatas. Grįžus į Lietuvą atsipalaiduoti nepavyks – dar po savaitės lauks penktasis, priešpaskutinis „Euro RX“ etapas Latvijoje. Čempionato finalas vyks Vokietijoje spalio 13-14 d.

Artimiausiose varžybose Prancūzijoje susirinks stipriausi ralikroso sportininkai iš viso pasaulio: čia vyks ne tik Europos čempionato S1600, „Supercars“ bei RX2 klasių varžybos, bet ir pagrindinės „World RX“, kuriose varžosi Johanas Kristoffersonas, Sebastienas Loebas, Petteris Solbergas ir kiti žymūs sportininkai.

Situacija S1600 klasėje, kurioje varžosi R. Baciuška, kaip reta įtempta. Čia kol kas pirmauja latvis Artis Baumanis su „Škoda Fabia“ – per 3 etapus jis surinko 65 taškus, o tauragiškis nuo jo atsilieka vos trimis. Daugiausia viename etape galima surinkti 30 taškų, tad toks skirtumas tarp lietuvio ir latvio reiškia labai nedaug. Trečioje S1600 klasės vietoje esantis rusas Aydaras Nurievas yra surinkęs 52 taškus ir vos dviem pirmauja prieš prancūzą Jimmy Terpereau.

„Loheac“ trasa, kurioje vyks ralikroso varžybos, yra 1,088 km ilgio. Joje 7 posūkiai, o sportininkai lenktyniauja laikrodžio rodyklės kryptimi. 33 proc. trasos dengia asfaltas, 66 proc. – žvyras.

Europos ralikroso čempionate, be R. Baciuškos, varžosi dar vienas lietuvis – Paulius Pleskovas. Jis „Supercars“ klasėje po trijų etapų užima 22 vietą.