Dėl COVID-19 infekcijos atidėjus Pasaulio ralio-kroso čempionatą, kuriame turėjo startuoti ir vienintelis lietuvis Rokas Baciuška, šio čempionato rengėjai nutarė tomis dienomis surengti virtualų Pasaulio čempionatą.

„World RX Esports Invitational“ turnyras vyksta tuo pat metu ir tose pačiose trasose kaip ir turėjęs vykti tikrasis Pasaulio čempionatas. Kartu su kompiuterinių žaidimų žaidėjais čia lenktyniauja ir tikri lenktynininkai. Ką kviesti į lenktynes pasirenka čempionato rengėjai, nes norinčių daug, o vietų – tik dvidešimt. Šį kartą buvo pakviestas ir Rokas Baciuška.

Pirmąjį etapą, prieš dvi savaites vykusį Barselonoje, laimėjo švedas Mattias Adielsson, o iš tikrų Pasaulio čempionato dalyvių geriausiai pasirodė olandas Kevin Abbring, užėmęs ketvirtą vietą.

Vakar vyko antrasis, Portugalijos etapas. Jį laimėjo Prancūzijos E-sporto žvaigždė Quentin Dall‘olmo. Tikrame Pasaulio ralio-kroso čempionate važiuojančių lenktynininkų šį kartą finale, į kurį patrenka penki greičiausi, nebuvo. Tačiau iš profesionalių lenktynininkų geriausiai pasirodė lietuvis Rokas Baciuška.

Pirmame pusfinalyje jis visą laiką važiavo antras ir atrodė, kad į finalą nesunkiai pateks, nes į jį patenka po du geriausius pusfinalio dalyvius ir dar vienas, parodęs geriausią laiką. Deja, jau po finišo Rokui buvo skirta penkių sekundžių bauda už neleistiną trasos kirtimą ir jis iš antros nukrito į ketvirtą vietą bei į finalą nepateko. Tačiau tai buvo geriausias pasirodymas tarp profesionalių sportininkų.

Lietuvis aplenkė Pasaulio čempioną Timmy Hansen, kuris finišavo už jo – liko penktas. Kitame pusfinalyje, Pasaulio čempiono brolis Kevinas taip pat liko penktas.

Šiame etape dalyvavo ir dar keletas Pasaulio čempionato dalyvių: britas Oliver Bennet, vokietis Timo Scheider, latvis Reinis Nitišs, rusas Matvej Furažkin, buvęs Formulės 1 lenktynininkas suomis Mika Salo, tačiau visi jie į pusfinalius nepateko.

Pamatyti, kaip vyko lenktynės, galima paspaudus šią nuorodą: https://youtu.be/-F7y035Dq0U