Jau prasidėjo bilietų prekyba į jau šeštą kartą vyksiančią ralio gerbėjų vasaros šventę – „Rally Žemaitija“.

Ralyje laukiama ekipažų iš Lietuvos ir aplinkinių valstybių, kurie Žemaitijos keliuose varžysis birželio 14–15 dienomis. Žiūrovai galės dairytis ne tik į galingus sportinius automobilius: ralio mieste Kelmėje jų laukia gausybė organizatorių parengtų pramogų ir papildomų veiklų – nuo specialaus ralio moterims iki „MIS Rally Žemaitija“ rinkimų, o mažųjų gerbėjų lauks specialiai jiems sukurtos atskiros vaikų zonos ir jaunųjų talentų pasirodymai.

„Ralis Žemaitijoje dalyvius vilioja naujomis, techniškomis ir kompaktiškai išdėliotomis trasomis, todėl kiekvienais metais turime gausų labai greitų sportininkų desantą, o margą lietuvišką automobilių parką puikiai papildo ekipažai iš užsienio, priverčiantys pasinervinti vietinius ir padidinantys konkurenciją. Galime numanyti, jog ir šiemet atkakli kova vyks iki pat paskutinio greičio ruožo finišo“, – teigia „Rally Žemaitija“ organizatorius ir Kelmės automobilių sporto klubo vadovas Tomas Savickas.

Trejos varžybos vienu metu

„Rally Žemaitija“ tradiciškai bus daugiau nei tik Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas: kartu vyks ralio sprinto čempionato bei istorinių automobilių klasės varžybos.

Ralio serviso parkas penktadienį bus įkurtas naujoje vietoje – prie Kelmės Sporto centro, o šeštadienį persikels į tradicinę vietą Vytauto Didžiojo gatvėje.

Žiūrovai Kelmėje su lenktynininkais pabendrauti galės jau ketvirtadienį – Sporto centre J. Janonio g. 11F 11 val. prasidės administracinis dalyvių patikrinimas, o penktadienį 7–14 val. vyks automobilių techninė komisija. 11.30–14.30 val. sportininkai savo jėgas galės išbandyti testiniame „Shakedown“ greičio ruože, o jau 16.30 val. numatomas startas pirmame „Rally Žemaitija“ greičio ruože. Detalūs žemėlapiai bus paskelbti likus savaitei iki ralio starto.

Viso pirmąją dieną sportininkai įveiks penkis greičio ruožus (37,1 km), iš jų du – Kelmės mieste. Antrąją dieną jų laukia dukart ilgesnė distancija – 8 greičio ruožai ir 74,8 km.

Tarptautinis ralis

Šeštą kartą vykstančio „Rally Žemaitija“ šūkis – „Dvi dienos, kur rinksis ralio sielos“. Ralis pagrįstai gali būti vadinamas tarptautiniu: sportininkai iš užsienio šalių čia kiekvienais metais sudaro didelę konkurenciją vietos herojams – per penkerius metus ralio nugalėtojais tris kartus tapo ekipažai ne iš Lietuvos.

Pirmajame „Rally Žemaitija“ 2014 m. triumfavo Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku, tuomet važiavę „Mitsubishi Lancer Evo X“ automobiliu, o antri liko svečiai iš Rusijos – viena karta senesniu „Evolution“ modeliu važiavę Igoris Bulantsevas bei Marina Danilova.

2015 m. ralyje triumfavo latviai Janis Vorobjovas ir Andris Malniekas, o 2016 m. vykusi kova iki pat paskutinių trasos metrų buvo viena geriausių per visą sezoną. Tais metais pirmąją vietą užėmė svečiai iš Švedijos Pontusas Tidemandas ir Jonas Anderssonas, mažiau nei dešimčia sekundžių aplenkę jaunąjį Suomijos vunderkindą Kalle Rovanperą ir Risto Pietilaineną.

2017 m. ralyje vėl triumfavo J. Vorobjovas, tik šįkart stenogramą jam skaitė Ivo Pūkis, o pernai varžovams vilčių nepaliko Vaidotas Žala su A. Malnieku.

Įdomu, kad „Rally Žemaitija“ daugiau nei vieną kartą triumfavę yra tik latviai – J. Vorobjovas ir A. Malniekas, nors būdami viename ekipaže jie nugalėjo tik kartą. Tokia tendencija leidžia numanyti, jog ir šiemet konkurencija bus didžiulė, o nugalėtojo numanyti nepavyks iki pat paskutinio greičio ruožo.

Ne tik sportas

„Rally Žemaitija 2019“ veiklos ras visi šeimos nariai – klasikinio ralio varžybas papildys įvairios šeimoms skirtos pramogos.

Šiemet, kaip ir pernai, bus išrinkta gražiausia automobilių sporto mėgėja „MIS Rally Žemaitija“, pirmą kartą vyks moterims skirtos orientacinės–pramoginės varžybos. Tai bus puiki proga susipažinti su įstabiomis Kelmės apylinkėmis bei praleisti visą dieną atliekant smagias užduotis su draugių kompanija.

Konkurso „MIS Rally Žemaitija“ finalo dalyvės filmuosis naujos grupės „Džentelmenai“ dainos „Nebijok“ vaizdo klipe, o šios grupės vyrukai padės finalistėms parengti savo pasirodymus. Merginos taip pat pasirodys ralio apdovanojimų ceremonijoje, dalyvaus moterų varžybose.

Konkurso nugalėtojai atiteks įvairūs partnerių prizai, įspūdingo grožio pereinamoji Irinos MY MY pagaminta karūna ir gausybė viso ralio žiūrovų ovacijų, mat apdovanojimai bus surengti pagrindinėje scenoje. Taip pat Konkurso nugalėtoja ištisus metus galės puikuotis Lietuvos automobilių sporto grožio ambasadorės titulu. Pernai, pirmą kartą vykusiame ralio grožio konkurse, buvo karūnuota automobiliams neabejinga Aušra Gudvalytė iš Vilniaus.

Ralio apdovanojimų ceremoniją vainikuos atlikėjos Natalijos Bunkės ir grupės „Išjunk šviesą“ koncertai.