Ankstų šeštadienio rytą termometrai Lazdijų apylinkės rodė viso labo 5 – 6 laipsnius šilumos. T. y. bent pora laipsnių mažiau ribos, kai technikos žinovai rekomenduoja automobilius apauti žieminėmis padangomis.

Tačiau „Rally Classic“ starte išsirikiavę finalinio Lietuvos ralio čempionato etapo dalyviai, atkreipę dėmesį į šią aplinkybę, galėjo pasiguosti tik tuo, kad vienodai slidu bus visiems.

„Visi čempionato dalyviai važiuoja vienodomis – tokių pat išmatavimų ir vienodo gumos mišinio –padangomis, sukibimo su kelio paviršiumi lygį koreguoti galima nebent keičiant oro slėgį. Faktas, kad prie tokios žemos temperatūros tas sukibimas nėra optimalus, bet toks dalykas kaip „demisezoninės“ padangos apskritai neegzistuoja, todėl tiesiog turim važiuoti atsargiau“, – įspūdžiais po pirmųjų trijų greičio ruožų dalijosi ralio lyderis Vaidotas Žala.

Pastebimai atsargiau pirmojoje ralio sekcijoje startavęs Vytautas Švedas taip pat akcentavo, kad greičio ruožų starte tenka koreguoti stenogramą ir iš naujo įvertinti stabdymo taškus, nes darbinė padangų temperatūra pasiekiame kur kas vėliau nei įprasta vasaros raliuose.

Didelių netikėtumų ralio pradžioje nebuvo. V. Žala dominavo visuose greičio ruožuose ir po pirmųjų trijų dopų artimiausią persekiotoją – Martyną Samsoną – lenkė net 39 sekundėmis. Uteniškis, šįkart važiuojantis N5+ klasės „Ford Fiesta“, lenktynių startą apibūdino kaip „sunkų“.  Trečias kol kas praėjusių metų ralio čempionas Giedrius Notkus, nuo lyderio atsilikęs 51 sek.

Neįprastai lėta pirmuose GR buvo ralio legenda iš Latvijos Janis Vorobjovs. Antrąjį 18,4 km ilgio GR lyderiui jis pralošė daugiau nei 3 minutėm ir buvo nukritęs net į 27 vietą. Trečiajame GR latvis išsivadavo iš jį kamavusių techninių problemų, finišavo trečias ir pakilo į 18 poziciją.

Greičiausiai viena ašimi varomų automobilių kategorijoje važiuoja Justas Tamašauskas. Jis su BMW M3 užima 12 vietą ir 5 sek. lenkia analogišką techniką vairuojantį Giedrių Firantą.

p.s.

4-ojo GR finišą M Samsionas pasiekė sulaužyta galine savo bolido šake ir skaudama dešine plaštaka, todėl nutarė iš tolesnės kovos pasitraukti.