Rugpjūčio 28-ąją Kaune, Rotušės aikštėje, bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą 2020“, kurio dalyviai varžysis dėl Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Šie raliai – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje. Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“, kurį Lietuvos automobilių sporto federacija laiko oficialia organizuoto automobilių sporto šalyje pradžia, prasidėjo 1931 m. liepos 24 d.

Startavęs rugpjūčio 28-ąją Kaune, ralis „Aplink Lietuvą 2020“ rugpjūčio 30-ąją finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, šalia prezidentūros.

Pagrindinį ralio trofėjų, neabejotina, laimės greičiausieji, tačiau trijų dienų 1080,1 km varžybų maratone prireiks ne tik greičio, bet ir ištvermės.

Garbingų ralio apdovanojimų sieks ir ralį „Aplink Lietuvą“ pasišovęs sėkmingai įveikti kaip niekad gausus suvalkiečių desantas.

Iki šiol paraiškas dalyvauti varžybose jau pateikė keturios dešimtys ekipažų, atstovaujančių bemaž visus šalies rajonus. Tačiau masiškumu nustebino Šakių lenktynininkai, deleguojantys net tris ekipažus, ir tik vienu kaimynams nusileidžiantys marijampoliečiai.

Pirmieji norą dalyvauti po savaitės prasidėsiančiame ralyje pareiškė Šakių ASK bendraklubiai

Saulius Šuopys su Karoliu Volungevičiumi, su VAZ 21013 greitų sekundžių sieksiantys SIA-2 klasėje bei kur kas galingesnį BMW 325 vairuosiantys ir kovosiantys SGC-3 klasėje Tomas Kažimėkaitis su Daumantu Vasiliausku.

Šakių sportininkai rimtų kozirių turės ir komandinėje lenktynių įskaitoje. Mat įskaitiniame trejetuke varžysis ir Ignas Domeika su Tomu Mickumi, į ralio „Aplink Lietuvą“ trasas išvairuosiantys „Ford Focus RS“ automobilį, priskiriamą SGC-4 klasei.   

SGC-2 klasėje varžysis marijampoliškiai, „BEDA autotransoportas“ ekipos atstovai Darius ir Benas Venckai, vairuosiantys mažą, tačiau slalomo varžyboms puikiai tinkantį „Renault Clio“.

Kraštiečiai Audrius Masiulionis su Aivaru Stalgaičiu vairuos BMW automobilį ir rungsis laisvojoje klasėje. 

Marijampolės ir aplinkinių vietovių automobilių sporto gerbėjams ralio „Aplink Lietuvą“ kovas patogiausia bus stebėti visiems gerai žinomoje Marijampolės kroso trasoje.

Būtent joje prasidės antrosios ralio dienos batalijos, o pirmasis ekipažas čia startuos šeštadienį, rugpjūčio 29-ąją, 8.00 val.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.                                    El./paštas juozas.mazeikis@gmail.com