Lapkričio 7 dieną, Energetikos ir technikos muziejuje, vyko neeilinis renginys, skirtas pristatyti Antaną Pošką (1903-1992).

A. Poška – labai įdomi ir spalvinga asmenybė: mokslininkas, antropologas, rašytojas, vertėjas, lietuvybės puoselėtojas, vienas pirmųjų lietuvių esperantininkų, didis keliautojas ir turbūt – vienas pirmųjų „baikerių“ Lietuvos istorijoje.

Jis, sėdęs ant „FN“ prekės ženklo motociklo ne tik 1928 m. apkeliavo 12 valstybių aplink Baltijos jūrą, bet ir 1929 m. pasiekė tolimąją Indiją, o 1972 m. eidamas 70-uosius gyvenimo metus, kartu su Birute Ilgūniene ir Gediminu Ilgūnu leidosi į kelionę į Šiaurės Kaukazą.

Pristatant projektą „Pasaulio žmogus iš Gripkelių“, (projektas skirtas atkreipti dėmesį į Antano Poškos gyvenimo istoriją, kūrybinį palikimą, o taip pat atkartoti jo keliones motociklais bei išleisti dokumentinius filmus), buvo pasidalinta įspūdžiais, iš lietuvių entuziastų atkartotų kelionių „Aplink Baltiją 2013“ ir „Lietuva – Kaukazas 2014“ Antano Poškos keliais.

Renginyje, be kitų, dalyvavo ir Azerbaidžano ambasadorius Hasanas Mammadzada, taip pat keliautojų klubo prezidentas Algimantas Jucevičius, pasidalinęs prisiminimais apie Antaną Pošką. Prisiminimais apie kelionę į Šiaurės Kaukazą dalinosi Birutė Ilgūnienė ir Antano Poškos dukra Laimutė Poškaitė-Kiselienė.

Renginio metu susirinkusiems savo įspūdžius iš kelionės „Lietuva – Kaukazas 2014“ pasakojo pastarosios kelionės dalyviai: Gintaras Kazilionis, Jolanta Vilkaitė-Stumbrienė, Gediminas Vilniškaitis, Liudmila Kazlauskienė (visuomenei geriau žinoma kaip Lapė), Justas Guobys ir Paulius Jarukas.

Vienas renginio žiūrovų, priekyje stovinčių merginų – motociklu nemažai važinėjančios projekto koordinatorės Erikos ir į Kaukazą su grupe keliavusios Lapės – pasiteiravo ar jos ryžtųsi pakartoti kelionę į Kaukazą motociklais, jei vyktų vien merginų grupė. Nedvejodamos Erika su Lape atsakė, kad mielai leistųsi į tokią kelionę, jei tik atsirastų šios idėjos rėmėjų. Juolab, kad tokio projekto Lietuvoje, kur į ilgą kelionę leidžiasi tik merginos su motociklais dar nebuvo…