Pirmuoju žiemos festivaliu tituluojamo „Winter rally“ penktadienio greičio ruožai vyko išskirtinai žiemiškomis sąlygomis: Molėtų apylinkėse penktadienį nuo ankstyvos popietės snigo be sustojimo.

Tokios sąlygos dalyviams atsiuntė ne vieną iššūkį: keliai tapo labai slidūs ir klaidą padaryti itin lengva. Pirmąją „Winter rally“ dieną tamsiu paros metu vyko keturi greičio ruožai ir visuose juose nugalėjo „Agrorodeo“ komandos ekipažas – Vaidotas Žala ir Andris Malnieks, važiuojantys „Škoda Fabia R5“ automobiliu.

„Šiandien sudėtingos sąlygos. Matomumas prastas – papildomus žibintus įjungus atrodo kaip į sieną važiuotum. Kitas dalykas – sniego pripylė jau nemažai, tai slidoka. Bet sąlygos visiems vienodos, tai slidinėjam draugiškai – pagal greičio ruožų laikus matau, kad visiems čia sunku. Šiandien diena – šaltas dušas, visi atvažiavę į šios dienos tarpinį finišą jau bus pasiekę nedidelę pergalę“, – po ketvirto greičio ruožo pasakojo V. Žala.

Paprastai žiemos raliuose automobiliai pasiekia didesnį greitį nei vasarą dėl naudojamų specifinių padangų su ilgais dygliais, vadinamų „rocketų“. Tačiau kai gausiai prisninga, dygliai menkai kimba į įšalą ir lenktynininkams vairuoti tampa sudėtinga.

Dėl gausaus sniego pirmąją dieną ralio organizatoriai priėmė sprendimą ekipažus į trasą leisti ne kas minutę, kaip buvo planuota, bet kas dvi. Taip pasielgta dėl prasto matomumo ir didelės tikimybės padaryti klaidą – avariją padaręs ekipažas per 2 minutes turėtų spėti išlipti iš automobilio ir įspėti iš paskos važiuojančius apie laukiančią kliūtį.

Antrą vietą po pirmos ralio dienos užima svečiai iš Čekijos – Jaroslavas Orsakas su Jindriška Žakova („Ford Fiesta R5“), jie nuo „Agrorodeo“ ekipažo atsilieka beveik 40 sekundžių. Kiek daugiau nei minutę pralaimi Vytautas Švedas su Mindaugu Čepuliu bei 2018 m. Lietuvos ralio čempionai Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu (abu ekipažai važiuoja „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobiliais).

Į ralį po metų pertraukos sugrįžo Ramūnas Čapkauskas – jis su Kastyčiu Torrau po 4 greičio ruožų užima 6 vietą.

Preliminariais duomenimis, iš „Winter rally“ pirmąją dieną pasitraukė 3 ekipažai, jų automobiliai susidūrė su techninėmis problemomis.

Šeštadienį „Winter rally“ persikels į Utenos apylinkes, kur numatomi dar 8 greičio ruožai. Visi jie vyks šviesiu paros metu, o apdovanojimų ceremonija prasidės 19 val. Utenos sporto centre.