Artėjantį savaitgalį Panevėžio motokroso trasoje vyks ketvirtasis „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas. Jame laukiama apie 200 dalyvių iš Lietuvos bei artimiausių kaimynių – Latvijos, Baltarusijos ir kitų valstybių. Tai bus priešpaskutinis šalies čempionato etapas.

„Panevėžio motokroso trasoje varžybos visada būna įspūdingos. Trasa šiemet nesikeičia, tad vėl galime tikėtis puikių vaizdų: Panevėžyje yra vienas didžiausių tramplinų Lietuvoje bei labai greita ir efektinga bangų sekcija, reikalaujanti iš sportininkų maksimalaus profesionalumo“, – teigia Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius.

Nugalėtojai – neprognozuojami

Po trijų etapų „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionate“ lyderiai aiškūs, tačiau klasių nugalėtojus ar prizininkus įvardyti neįmanoma. Pavyzdžiui, keturračių įskaitoje 2018 m. sezonui persiritus į antrą pusę pirmauja Domantas Vaznys, surinkęs 128 taškus, o antroje vietoje esantis Matiss Palevics iš Latvijos atsilieka vos dviem. Trečią vietą užimantis „braliukas“ Lauris Eizans turi 112 taškų, o ketvirtoje esantis Kristaps Veinbergs – 103. Visi jie po varžybų Panevėžyje pretenduoja tapti „Quad“ įskaitos sezono lyderiais, nes viename etape galima surinkti 50 taškų.

Motociklų su varikliais iki 125 kub. cm klasėje lyderiai aiškesni: 136 taškus surinkęs Erlandas Mackonis prieš antroje vietoje esantį Arną Vedlūgą pirmauja 24-iais. Tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio: po trijų etapų trečioje vietoje įsitaisęs Sydas Gailiušis (97 taškai) negali atsipalaiduoti, nes artimiausi jo varžovai Valentas Vasiliauskas, Mairis Pumpurs ir Ralfs Edgars Ozolins surinkę atitinkamai 96, 92 ir 88 taškus. Pastarieji du svečiai iš Latvijos nedalyvavo trečiame etape Pakruojyje ir todėl prarado nemažai pozicijų – po pirmų varžybų Vilniuje bei Šiauliuose jie klasėje dalijosi pirmą ir antrą vietas. Šios klasės rikiuotę latviai dar tikrai pakoreguos.

Galingiausių motociklų MX1 klasėje pirmąją vietą užtikrintai užima Domantas Jazdauskas (144 taškai), dviejuose iš trijų etapų surinkęs didžiausią taškų skaičių – 50. Pirmajame jis nusileido tik pasaulio čempionato MXGP dalyviui Arminui Jasikoniui.

Antras MX1 klasėje yra Justinas Drapanauskas, per 3 etapus savo taškų kraitį papildęs 116. Trečias – Karolis Peleckis su 99-iais.

MX2 klasėje pirmoje vietoje komfortiškai įsitaisęs Niks Niklavs Suna – jis kol kas pagrindinis pretendentas Lietuvos MX2 čempiono taurę išvežti į Latviją. Surinkęs 141 tašką, jis gerokai atitolęs nuo Nojaus Gasiūno (117) ir Rainerso Žukso (106).

Motociklų su priekabomis įskaitoje turnyrinė lentelė keičiasi po kiekvieno etapo. Šiuo metu pirmoje vietoje esantys Mantas Kišūnas su Ryčiu Kišūnu (133 taškai) po pirmo etapo buvo tik ketvirti, o po antro – antri. Janis Jegorovs su Peteriu Jegorovsu (128) žengia antroje vietoje, o Tomas Baltušis su Tadu Natka (118) – trečioje.

Vaikų klasėse nežinomųjų – ne ką mažiau

Motokroso varžybas bent kartą stebėję žiūrovai patvirtins – vaikų važiavimuose intrigos būna ne ką mažiau nei suaugusiųjų. Tai atsispindi ir sezoninėse įskaitose: pačių jauniausių vaikų su motociklais iki 50 kub. cm klasėje po trijų etapų pirmauja latvis Toms Dankerts (116 taškų), tačiau jam ant kulnų lipa Eimantas Čepulis (103). Trečias – Jonas Kublickas (98).

Motociklų iki 65 kub. cm klasės lentelėje aiškiau: čia pirmauja Marius Adomaitis (119 taškų), antrą vietą užima Ričards Alens Galcins (100), o trečioje žengiantis Tomass Saicans (72) yra gerokai atitolęs nuo lyderių. Kita vertus, būtent jis nugalėjo antrame etape Šiauliuose ir po to etapo buvo klasės lyderis, tačiau nedalyvavimas varžybose Pakruojyje liepos mėnesį nusmukdė kaimyninės šalies atstovą į trečią poziciją.

Motociklų iki 85 kub. cm klasėje aiškūs trys lyderiai, tačiau galutinių jų pozicijų sezono įskaitoje prognozuoti nedrįstų niekas. Pirmas kol kas Rauls Blumfelds su 117 taškų, antras – klasės debiutantas Ugnius Liulys (92), trečias – Raimondas Kurtišs (90).

Pokyčiai komandinėje įskaitoje

Komandų įskaitoje po trijų etapų pirmauja „Utena Racing School.lt“ komanda, kurios atstovai per tris etapus surinko 1702 taškus. Antroje vietoje – „Achilo motoklubas“ su 1650, trečioje – „Žemaitija“ su 1473. Artėjančių varžybų trasą savo „namų grand prix“ laikantys „Panevėžio MSK Sema“ atstovai surinko 1242 taškus.

Iki ketvirtojo etapo komandos dar gali pildyti savo gretas, tačiau po jo to daryti nebegalima.

„Po šio etapo komandos nebegalės priimti naujų narių, kurie dalyvautų įskaitoje. Taip daroma todėl, kad komandos negalėtų prieš paskutinį etapą susitarti su stipriais sportininkais ir taip laimėti prizinės vietos bendroje komandinėje įskaitoje“, – apie taškų rinkimo principą pasakoja R. Benediktavičius.