Elektrinio transporto populiarumui augant, prekių ženklas Onyx nusprendė pradėti elektrinių motorolerių gamybą. Taip San Franciske esanti įmonė mėgins ne tik sugrąžinti pirkėjams kadaise mėgtas transporto priemones, bet ir suteikti joms naujoviškumo.

Prekių ženklo įkūrėjas Timas Sevardas (Tim Seward) projektui reikalingą 1 mln. JAV dolerių surinko dabar populiariu kolektyvinio finansavimo metodu – jį parėmė apie 500 žmonių. Pinigai buvo gauti praėjusių metų vasarą ir tuomet užvirė darbas. Timas ir jo komanda dirbo nenuleisdami rankų, kad įgyvendintų tai, ką buvo pažadėję.

Panašu, jiems tai pavyko nes neseniai pirmieji mopedai pasiekė užsakovus. Parodydamas ypatingą pagarbą, Timas juos pristatė asmeniškai.

Šiuo metu Onyx siūlo du mopedų modelius – bazinį Onyx CTY ir flagmaną Onyx RCR. CTY pagal našumą primena originalius praėjusio amžiaus pabaigos mopedus. 3,35 AG galios variklis sumontuotas galiniame rate ir užtikrina 48 km/val. greitį. Akumuliatoriai – keičiami, jų užtenka 30 – 40 km kelionei.

RCR versija labiau primena nedidelius motociklus. Čia sumontuotas 7,2 AG variklis leidžia pasiekti 96 km/val. greitį. Tiesa, maksimalų, 120 km atstumą galima įveikti tik judant ne didesniu kaip 30 km/val. greičiu.

Abu modeliai gavo hidraulinius stabdžius, šviesos diodų priekines šviesas ir galinius žibintus. Gamintojai džiaugiasi, kad galingesnė RCR versija, nepaisant didesnės jos kainos, yra maždaug 10 kartų populiaresnė, negu CTY.

Beje, kalbant apie kainas, pradiniame lėšų rinkimo etape CTY kainavo 1625 JAV dolerius, RCR – 2 300. Dabar šio mopedo, kuriam užsakymai vis dar priimami, kaina šoktelėjo iki 3600 JAV dolerių.